Tiskové zprávy

vydáno 5. 5. 2011

KONCERT SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM se po šesti letech vrátil do PRAHY

Nadace Terezy Maxové dětem se po šesti letech rozhodla vrátit k tradici pořádání charitativního Koncertu splněných přání v hlavním městě Praze. V uplynulých letech se koncert konal převážně v regionech ČR. JARNÍ KONCERT SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ je jedinečná kulturní událost, která kloubí atraktivní program s konkrétní podporou a významnou pomocí opuštěným dětem.

více zde

vydáno 2. 5. 2011

V březnu 2011 byl zahájen pilotní projekt zacílený na zvýšení zaměstnanosti mladých lidí odcházejících z dětských domovů, tzv. ACCENTURE ACADEMY

Společnost Accenture Central Europe společně s Nadací Terezy Maxové dětem zahájila v březnu tohoho roku projekt strategické filantropie zaměřený na zvýšení zaměstnanosti mladých lidí z dětských domovů. Projekt Accenture Academy, který je součástí celosvětové iniciativy Schopnostmi k úspěchu (Skills to Suceed), byl zahájen v osmi dětských domovech. Jeho cílem je zvýšit vzdělanost a efektivně připravit mladé lidi ve věku 15-19 let vyrůstající v ústavní výchově na samostatný život.

více zde

vydáno 4. 2. 2011

Projekt ADOPCE.com oslavil své desáté narozeniny kampaní

Projekt Adopce.com už deset let pomáhá odloženým dětem z kojeneckých ústavů a dětských domovů vrátit se zpět do rodinného prostředí. Projekt vznikl ve spolupráci Nadace Terezy Maxové dětem se společností NESTLÉ Česko. Díky stabilní podpoře této společnosti může projekt Adopce.com existovat takto dlouhou dobu, což u podobných projektů nebývá zcela běžné. Možnost důstojně oslavit 10. narozeniny projektu Adopce.com získala Nadace Terezy Maxové dětem také díky spolupráci s reklamní agenturou McCANN ERICKSON a mediální agenturou Initiative. Kampaň „DOMA je DOMA“, která byla odstartována v prosinci 2010 a běžela i v průběhu ledna 2011 připomínala, kam se mohou zájemci o některou z forem náhradní rodinné péče obrátit, potřebují-li ucelené a vyčerpávající informace o adopci či pěstounské péči. Realizaci projektu ADOPCE.com zajišťuje Spolu dětem, o.p.s. a Středisko náhradní rodinné péče. Projekt se skládá ze tří stěžejních částí - informačního portálu, telefonní linky s odborníky a tištěné brožury - a jeho primárním cílem je pomoci vrátit co nejvíce dětí z ústavů zpět do rodinného prostředí.

více zde

vydáno 19. 1. 2011

Adventní focení v Metropoli Zličín potěšilo dvakrát – vyneslo téměř 100 000 Kč

Předvánoční období v Metropoli Zličín tentokrát nabídlo kromě mnoha příležitostí k tradičním nákupům či zábavě také možnost získat zcela originální dárek. Po všechny adventní víkendy zde fungovalo fotostudio, kde mohli návštěvníci získat svoji velmi originální fotografii v luxusní vánoční paspartě. Vzhledem k tomu, že ze strany návštevníku Metropole Zlicín byl o focení opravdu nevídaný zájem, podařilo se vybrat 94 760 Kč. Akce byla spojená se sbírkou ve prospěch Nadace Terezy Maxové dětem, a proto hned v prvních lednových dnech roku 2011 došlo ke vložení celé této částky právě na konto nadace. Prostředky tak budou využity na pomoc dětem, které nevyrůstají v harmonickém prostředí své vlastní rodiny, ale které jsou umístěny do náhradních rodin či jsou v ústavní výchově.

více zde

vydáno 10. 12. 2010

Music Fashion Show 2010: večírek, spojující hudbu s módou, opět v Rock Café

Ve čtvrtek 16.12. proběhne v pražském klubu Rock Café 2. ročník charitativní hudební přehlídky Music Fashion Show 2010, tedy přehlídky oficiálního merchandise oblečení předních klubových kapel, na které v roli modelů a modelek vystoupí samotní muzikanti a muzikantky. Výtěžek akce bude věnován Nadaci Terezy Maxové Dětem. Svou účast na molu potvrdily například kapely Toxique, Pipes and Pints, Wohnout, Skyline, Xindl X, Niceland, Queens Of Everything, Lety mimo, The Switch, Hentai Corporation nebo Atari Terror. Všichni účinkující i pořadatelé se na Music Fashion Show podílejí bez nároku na honorář.

více zde

vydáno 2. 12. 2010

PROJEKT ART4KIDS VĚNOVANÝ DĚTEM, JEJICHŽ NEJVĚTŠÍM PŘÁNÍM JE: VRÁTIT SE DOMŮ

Sportovní hala v Českých Budějovicích se v průběhu noci z 30. listopadu na 1. prosince přetvářela na velkolepou přehlídkovou arénu pro více než 1500 diváků, kteří shlédli od 19.30 hodin právě ve sportovní hale strhující módní show v podání přední eventové agentury Art4promotion. „Benefiční přehlídka pro Nadaci Terezy Maxové dětem je již tradičním vyvrcholením celoročních aktivit projektu Art4kids. Letošní ročník byl výjimečný nejen tím, že jsme předali zatím největší finanční částku, a to ve výši 350 tisíc korun, ale že jsme ji mohli předat do rukou samotné patronky nadace a světové topmodelky Terezy Maxové,“ shrnula úspěšný ročník Lenka Střítecká z pořádající agentury Art4promotion

více zde

vydáno 25. 11. 2010

INTERSPAR PRESENTS: FASHION FOR KIDS - CELEBRATION

Letošní, již šestý ročník exkluzivní charitativní módní přehlídky Nadace Terezy Maxové dětem s názvem INTERSPAR PRESENTS: FASHION FOR KIDS - CELEBRATION, se uskutečnil 24. listopadu, v pražském Obecním domě. Tentokrát se přehlídka, jejíž výtěžek činil 6 291 000 Kč, nesla v duchu oslav projektů a partnerů Nadace Terezy Maxové dětem. Na nadační přehlídce byla poprvé exkluzivně v České republice představená kolekce známého italského návrháře FRANCESCA SCOGNAMIGLIA, který také navrhuje pro zpěvačky Lady GAGA a Madonnu. Dalším významným návrhářem, který na přehlídce rovněž prezentoval svoji kolekci, byl Osmany Laffita. Exkluzivní přehlídkou oslavila Nadace Terezy Maxové dětem a společnost SPAR ČOS druhé narozeniny charitativního projektu TERIBEAR a uvedla novou designovou limitovanou kolekci TERIBEAR, zima 2010. Dále proběhla na přehlídce oslava desátých narozenin projektu Adopce.com, pátých narozenin ING CB Fondu nadace, výročí Accenture Fondu nadace a spolupráce se společností Synot TIP v rámci Fondu nadace pro Zlínský kraj. Veřejnost mohla letos poprvé velkolepou show sledovat i v přímém přenosu na TN.cz.

více zde

vydáno 8. 7. 2010

Jarmarky pro šikovné ručičky

Letošního, již sedmého ročníku projektu „Jarmarky pro šikovné ručičky“, se zúčastní 25 dětských domovů z celé České republiky. Tento projekt má předat dětem z dětských domovů hravou formou zkušenosti ze světa podnikání. Tím, že rozvíjí u dětí chut´ pracovat, přemýšlet a tvořit, jim pomáhá v přípravě na samostatný život a při hledání svého místa ve společnosti. Jarmarky pořádají Nadace Terezy Maxové dětem a Spolu dětem o.p.s. Přijďte se podívat dne 25. září 2010 od 11:00h do pražské Zoo, s jakou nápaditostí, kreativitou a pílí pro vás děti z dětských domovů připravily své stánky s rozličnými produkty.

více zde

vydáno 4. 6. 2010

Accenture pomáhá dětem z dětských domovů

Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem uspořádala společnost Accenture Dětský den pro děti z mimopražských dětských domovů. Praha, Česká republika – 4. června 2010 – Roman Šťáhlavský, partner společnosti Accenture v České republice, a topmodelka Tereza Maxová dnes ve 14 hodin na pražské Smíchovské pláži společně zahájili Dětský den pro děti z dětských domovů. Více než 80 dětí z dětských domovů v Žatci a Dlažkovicích může dnes díky společnosti Accenture procestovat sedm zemí světa prostřednictvím tematických her a soutěží. Dnešní Dětský den na téma Cesta kolem světa je jednou z řady charitativních aktivit, podporovaných společností Accenture.

více zde

vydáno 2. 6. 2010

Jak TERIBEAR pomáhá

Nadace Terezy Maxové dětem rozdělila první část prostředků, které díky štědré podpoře a důvěře veřejnosti získala za první rok existence projektu TERIBEAR. Jedním z podpořených projektů je i unikátní, systematická příprava českých pěstounů či sociálních pracovníků v britské metodologii. Velká Británie je považována za zemi s nejrozvinutějším systémem pěstounské péče na světě. Proto si její zkušenosti a výsledky práce s pěstounskými rodinami vzal daný projekt za svůj vzor. Projekt dlouhodobého vzdělávání je realizován občanským sdružením Člověk hledá člověka, a to i díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem.

více zde

vydáno 2. 6. 2010

Jak TERIBEAR pomáhá - příloha k tiskové zprávě

Po roce a půl úspěšného fungování projektu TERIBEAR, který je společným projektem Nadace Terezy Maxové dětem a společnosti SPAR ČOS, se okruh těch, kteří o něm nikdy neslyšeli nebo jej úplně přehlédli, rapidně zmenšil. Díky podpoře médií a slavných osobností, jako např. Eva Herzigová, Patrik Eliáš, Anna K, Chinaski a mnohých dalších, získal projekt svůj okruh fanoušků a podporovatelů. Díky tomuto společnému úsilí se podařilo získat pro ohrožené děti částku 3.000.000 Kč.

více zde

vydáno 1. 4. 2010

Díky lepicím tyčinkám Kores putuje 100.224 Kč do dětských domovů na výuku angličtiny

Na začátku listopadu vyhlásila společnost Kores charitativní akci, jejímž cílem bylo přispět dětem z dětských domovů na výuku anglického jazyka. Z každé prodané lepicí tyčinky Kores ze speciální charitativní edice putovala 1 Kč na podporu projektu Pod křídly, který finančně zaštítila Nadace Terezy Maxové dětem. Celkový výtěžek z prodeje charitativních tyčinek dosáhl výše 100.224 Kč.

více zde

vydáno 8. 12. 2009

Vánoční koncert splněných přání, Ostrava

Exkluzivní charitativní akce „Vánoční koncert splněných přání“, která se uskuteční 9. prosince od 20:00 hodin v Domě kultury města Ostravy, i v letošním roce podpoří poslání Nadace Terezy Maxové dětem, kterým je umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. Výtěžek z koncertu bude rozdělen v Moravskoslezském kraji mezi žadatele z řad neziskových organizací, dětských domovů, kojeneckých ústavů a pěstounských rodin z daného regionu.

více zde

vydáno 1. 12. 2009

Vánoční koncert splněných přání, Brno

Exkluzivní charitativní akce „Vánoční koncert splněných přání“, která se uskuteční 2. prosince od 20:00 hodin v Mahenově divadle, i v letošním roce podpoří poslání nadace umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. Výtěžek z koncertu bude rozdělen v rámci Fondu nadace pro Jihomoravský kraj mezi žadatele z řad neziskových organizací, dětských domovů, kojeneckých ústavů a pěstounských rodin z Jihomoravského kraje.

více zde

vydáno 18. 11. 2009

Výroční kolekce TERIBEAR

K prvnímu výročí existence charitativního projektu TERIBEAR, připravila společnost SPAR ČOS, provozovatel hypermarketů INTERSPAR ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem výroční kolekci golden edition, která je součástí nové designové zimní kolekce 2009.

více zde

   1 2 3 4 5   

Tisk > Tiskové zprávy

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter