Tiskové zprávy

vydáno 14. 11. 2012

Charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem „Music for Kids“ i letos finančně podpoří děti v Jihomoravském kraji

Exkluzivní charitativní akce „Music for Kids“, která se uskuteční 14. listopadu od 19:00 hodin v Mahenově divadle, i v letošním roce podpoří poslání nadace umožnit každému dítěti zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. Výtěžek z koncertu bude rozdělen v rámci KAJOTbet Fondu nadace pro Jihomoravský kraj mezi žadatele z řad neziskových organizací, dětských domovů, kojeneckých ústavů a pěstounských rodin z Jihomoravského kraje.

více zde

vydáno 8. 11. 2012

3. grantové kolo 2012 - ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

V říjnovém a pro letošní rok posledním grantovém kole bylo z 67 přihlášených projektů vybráno 39, které ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem podpoří částkou celkem 439 045 korun. Zároveň byli oceněni také tři výherci fotografické soutěže, kterou fond vyhlásil v červenci. Ze získaných fotografií, jejichž společným tématem je příroda a které pořídily děti z dětských domovů a pěstounských rodin, fond připravil nástěnný kalendář.

více zde

vydáno 8. 11. 2012

ING Bank Fond NTMd pomohl k vysokoškolskému diplomu

Miloš Nguyen se jako malý musel poprat s osudem dítěte vyrůstajícího v dětském domově. Zvládl to na výbornou a v letošním roce dokončil magisterské studium na Metropolitní univerzitě v Praze. Podařilo se mu to i díky ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, který ho na studiích pět let podporoval.

více zde

vydáno 22. 10. 2012

Druhý ročník Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem spolupracují na projektu Bav se a pomáhej s Oriflame, který podporuje mladé lidi z dětských domovů v realizaci jejich nápadů v oblasti kultury, životního prostředí a komunity.

více zde

vydáno 1. 10. 2012

Nadace Terezy Maxové dětem ve spolupráci s PRESCO GROUP, a.s. uvádí novou kolekci kalendářů a diářů TERIBEAR 2013

I v letošním roce připravila Nadace Terezy Maxové dětem ve spolupráci s partnery unikátní, charitativní kolekci TERIBEAR. Aktuálně je veřejnosti nabízena kolekce oblíbeného medvídka na třech typech produktů - a to rodinném nástěnném kalendáři s pexesem, diáři s gumičkou či stolním plánovacím kalendáři. Prodej TERIBEAR kolekce byl již celostátně zahájen např. v síti knihkupectví Kanzelsberger, NEOLUXOR, Kosmas, Dobrovský, Bux či Knihcentrum. Dále pak v obchodním řetězci Globus či prodejnách Pompo a Bambule. Cílem projektu TERIBEAR je inovativním způsobem podpořit dobrou věc. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy této kolekce.

více zde

vydáno 1. 10. 2012

CARE Česká republika podporuje ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové projekt „Cesta z pekla“

Nezisková organizace CARE Česká republika letos na podzim spojila síly s Nadací Terezy Maxové a rozhodla se podpořit Dětské krizové centrum na Praze 4 projektem „Cesta z pekla“. Navazuje tak na četné aktivity CARE, které si kladou za cíl pomoci nejzranitelnějším členům společnosti, jako jsou děti, ženy a staří lidé. „Těší nás, že teď můžeme v úzké spolupráci s Nadací Terezy Maxové i v České republice podpořit projekt, který pomáhá znevýhodněným a týraným dětem tak, jak to CARE činí po celém světě,“ komentuje spolupráci Dr. Andrea Wagner-Hager, viceprezidentka představenstva CARE Česká republika. „Důležitou součástí podpory znevýhodněných dětí je psychosociální péče. CARE ve svém programu nabízí poradenství a pomoc obětem domácího násilí, sexuálního zneužívání nebo trpícím traumatem po živelné katastrofě,“ doplňuje Dr. Anrea Wagner- Hager.

více zde

vydáno 20. 9. 2012

V dětském domově v Dlažkovicích odstartovali školní rok dnem plným her s ING Bank Fondem Nadace Terezy Maxové dětem

V neděli 16. září se sešla stovka dětí z dětských domovů v Dlažkovicích a Žatci při zábavném odpoledni plném her pod názvem „Hurá do školy“. Akci připravili dobrovolníci z ING Bank ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem. Moderované odpoledne vyplnily soutěže o ceny, výuka brazilského bojového tance - capoeiery, fotbalový zápas, fotografický koutek či ukázky aktuálních trendů v líčení. Akci podpořily i známé osobnosti, a to zpěvačka Lenka Nová ze skupiny Laura a její tygři, Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská či finalistka této soutěže z roku 2011 Andrea Kabická. Akci ukončilo oblíbené karaoke a závěrečný táborák.

více zde

vydáno 9. 7. 2012

Nejlepší fotografie přírody přinese výhru dětem z dětského domova nebo pěstounské rodiny

Mladí a nadšení fotografové z dětských domovů a pěstounských rodin mohou soutěžit s ING Bank Fondem Nadace Terezy Maxové dětem. Letní fotografická soutěž na téma ‚příroda‘ má uzávěrku 14. září 2012.Děti z dětských domovů a pěstounských rodin se mohou zapojit do letní fotografické soutěže ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem a vyhrát peněžitou odměnu. Tématem je příroda, a fotografie tak nesmí obsahovat záběry lidí. Každý domov nebo pěstounská rodina se může zapojit s jedním dílem.

více zde

vydáno 11. 5. 2012

BEBA pyramida pro Nadaci Terezy Maxové dětem

Divize kojenecké výživy společnosti Nestlé připravila pro letošní ročník rodinného happeningu „S kočárky Prahou“ novou charitativní výzvu: Za každý donesený obal od kojenecké výživy BEBA 2, BEBA 2 H.A., BEBA 3, BEBA 3 H.A. a BEBA 4 daruje nadaci 200 Kč až do celkové výše 100 000 Kč.

více zde

vydáno 20. 12. 2011

Nová edice PubliConu vyvrací předsudky a mýty v péči o děti

Podrobný vhled do problematiky ochrany dětí přináší nová Edice Otvíráme, již za podpory Nadace Terezy Maxové dětem (NTMD) začala vydávat Agentura PubliCon. První číslo, nazvané Cesta českého dítěte do ústavu (a zpět), rozebírá v souvislosti s chystanou reformou péče o děti srozumitelnou a poutavou formou argumenty odborníků pro i proti rušení dětských center a domovů.

více zde

vydáno 15. 12. 2011

Charitativní módní přehlídka Megaton Fashion Show 2011 vyvrcholí dražbou kytar

Ojedinělá akce spojující módu s hudbou, Megaton Fashion Show 2011, již potřetí představí práce českých hudebních designérů. Modely merchandise oblečení tradičně předvedou samotné kapely, tentokrát 15.prosince v Paláci Akropolis. Na molu se objeví například členové skupiny Tata Bojs, Wohnout, The Chancers či Rybičky 48. Všichni účinkující se na akci podílejí bez nároků na honoráře a výtěžek z akce poputuje k Nadaci Terezy Maxové Dětem.

více zde

vydáno 12. 12. 2011

Helen Doron pomáhá opuštěným dětem pod patronátem Nadace Terezy Maxové dětem

Helen Doron pomáhá opuštěným dětem pod patronátem Nadace Terezy Maxové. Společnost Helen Doron od října 2011 vyučuje anglický jazyk podle své speciální metodiky v Dětském domově Mladá Boleslav. Cílem je předat základy angličtiny dětem ve věku 2-3 let a dále s nimi individuálně pracovat. Výuka probíhá bezplatně a jedná se o pilotní spolupráci.

více zde

vydáno 2. 11. 2011

ŠKODA AUTO PRESENTS: FASHION FOR KIDS 2011 – EVOLUTION

Letošní, již sedmý ročník exkluzivní charitativní módní přehlídky Nadace Terezy Maxové dětem s názvem ŠKODA AUTO PRESENTS: FASHION FOR KIDS - EVOLUTION, se uskuteční 2. listopadu, v pražském Obecním domě. Důvodem proč tentokrát akce nese podtitul „evoluce“ je snaha poukázat na jedinečnou možnost změny českého systému péče o dítě. Připravovaná změna zákona o sociálně právní ochraně dětí by měla napomoci fungování systému zmodernizovat a zefektivnit, ale zejména nastavit mechanismy, jak účinně vrátit děti z ústavu zpět do rodinného prostředí. Přehlídka je tedy příležitostí, jak na dané téma poukázat a vyjádřit podporu snažení, které staví zájmy dětí do centra pozornosti.

více zde

vydáno 2. 11. 2011

SYNOT TIP i letos podpoří charitativní módní přehlídku Fashion for kids

Exkluzívní módní přehlídka Nadace Terezy Maxové dětem – Fashion for kids - letos bude pokračovat svým sedmým ročníkem. Společnost SYNOT TIP, a.s., bude jejím partnerem. „Společnost SYNOT TIP, a.s., v rámci odvodů na veřejně prospěšné účely podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem dlouhodobě. Oceňujeme, že se nadace svou pomocí snaží zlehčit nelehký úděl dětí, které nemají to štěstí vyrůstat v klasické funkční rodině,“ upřesnil výkonný ředitel společnosti SYNOT TIP, a.s., Petr Mikoška. Podpora Nadaci Terezy Maxové dětem ze strany společnosti SYNOT TIP, a.s., začala v roce 2006 a každoročně je v řádu milionů korun. Nesměřuje však pouze k realizaci zmíněné charitativní módní přehlídky Fashion for kids, jejíž výtěžek pomáhá dětem z dětských domovů. Právě s nadací světové topmodelky společnost SYNOT TIP, a.s., úzce spolupracovala také na vzniku speciálního fondu určeného opuštěným dětem Zlínského kraje, který dosud podporuje.

více zde

vydáno 2. 11. 2011

FOND POMOCI reaguje na akutní potřeby ohrožených rodin zřízením speciální fondu pomoci

Sedmým ročníkem charitativní módní přehlídky ŠKODA AUTO PRESENTS: FASHION FOR KIDS 2011 – EVOLUTION bude zahájena činnost speciálního fondu – FONDU POMOCI. Cílem fondu je nabídnout podanou ruku a účinnou pomoc rodinám, které jsou ohrožené odebráním dětí. Bohužel stále většina dětí je v českých ústavech umístěna ze sociálních důvodů. Kdyby měla rodina adresnou pomoc a síť služeb, kterých může využít, dostane-li se do krize, počet odebrání dětí z rodin by se radikálně snižil. Fond pomoci tak přináší naději pro děti i jejich rodiče. Generálním partnerem a dárcem fondu je SAZKA.

více zde

   1 2 3 4 5   

Tisk > Tiskové zprávy

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter