Tiskové zprávy

vydáno 27. 4. 2020

Dobrá zpráva pro dětské domovy a náhradní rodiče: NEJSTE V TOM SAMI

Průběh epidemie COVID-19 i její následky aktuálně trápí celou společnost. Nejinak tomu je v dětských domovech, sociálně slabých či náhradních rodinách. Dobrou zprávou je, že Nadace Terezy Maxové dětem mohla díky svým dárcům pružně zareagovat a rozdělit speciální koronavirovou pomoc za více než 3,6 mil Kč. Okamžitě pomohli zejména dlouhodobí partneři nadace, jako například banka ING, která přispěla 2,7 mil Kč. Podpora byla distribuována po celé republice a byla směřována zejména do oblastí spojených s domácí výukou – jako úhrada nákladů na doučování, technické vybavení pro výuku a dále pak preventivní balíčky s vitamíny, dezinfekcí a rouškami. Kompletní seznam obdarovaných domovů je uveden v příloze.

více zde

vydáno 4. 3. 2019

Matky s dětmi v českých azylových domech podpořili i poslanci Evropského parlamentu sdružení ve frakci ALDE

Matky s dětmi v českých azylových domech podpořili i poslanci Evropského parlamentu sdružení ve frakci ALDE. Evropští liberálové (ALDE) věnovali 1000 Euro na podporu projektu MADE BY, který cílí na finanční gramotnost pro matky, které díky složité životní situaci vyhledaly pomoc azylových domů.

více zde

vydáno 16. 9. 2018

TERIBEAR pohnul Prahou, více než 9,6 milionů korun pomůže dětem

Čtvrtý ročník desetidenního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem, je za námi. Za deset dní přišlo na Vítkov 16 260 lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometrů (což je o 94 526 kilometrů více než v loňském roce) a připsali tak 9 624 375 Kč, které pomůžou dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Okruhů pomoci bylo celkem deset a bylo na každém, aby si zvolil, kam konkrétně pomoc poputuje. Každý kilometr proměnili partneři akce na 30 Kč. Bezlimitní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem pořádala na vrchu Vítkov již počtvrté Nadace Terezy Maxové dětem.

více zde

vydáno 15. 5. 2018

Projekt ROZJEDU TO! pomohl již 85 dětem z dětských domovů získat lepší motivaci ke vzdělání

Projekt ROZJEDU TO!, který vznikl v rámci partnerské spolupráce Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO a.s., slaví v letošním roce 5 let své existence. Za tu dobu projekt efektivně pomohl 85 dětem a má 100% úspěšnost v počtu přijatých dětí na vybrané školy. 67,2% dětí si buď zlepšilo nebo udrželo stávající prospěch. Cílem projektu je účinně motivovat mládež ve věku 11 až 15 let umístěnou v dětských domovech ke vzdělání a rozvoji jejich osobního i profesního růstu. Podle výsledků průzkumu, který byl zpracovaný v loňském roce, téměř třetina dětí z dětských domovů navštěvuje speciální školy a dvě pětiny nedokončí středoškolské vzdělání. Právě to se projekt snaží změnit. Dalším cílem projektu je rozbít šablonovitý přístup k výběru povolání formou exkurzí do různých společností představující rozmanité profese.

více zde

vydáno 28. 3. 2018

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem uplatnit se na pracovním trhu

Projekt To dáš! byl odstartován na podzim roku 2017 s cílem pomáhat znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry a při vstupu na trh práce. V současné době je do projektu zapojeno 85 mladých lidí, kteří se díky němu mohli lépe připravit na pracovní pohovor, získali nabídky na zaměstnání nebo absolvovali brigády. Projekt funguje na principu sociální personální agentury a nabízí klientům i zaměstnavatelům odborné zázemí a spektrum návazné podpory.

více zde

vydáno 8. 1. 2018

Maminky na útěku: příběhy z azylových domů

Maminky, které se i se svými dětmi dostanou do azylových domů, utíkají z komplikovaných situací většinou velmi narychlo. Sbalí si jen několik nezbytných věcí, většinou pro děti, a hledají střechu nad hlavou. Útočiště nacházejí v azylových domech, které jim poskytnou přechodné bydliště. Podle statistické ročenky MPSV je V České republice 211 azylových domů, ve kterých hledalo v roce 2016 pomoc 1691 žen a 1777 dětí. V azylovém domě můžou zůstat jeden rok. Fotograf Tomáš Třeštík vyfotil věci, které mají maminky s sebou, když do azylového domu přijdou. Za vyfocenými věcmi se skrývají velmi smutné příběhy.

více zde

vydáno 8. 12. 2017

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového života a pro vstup na trh práce. Těmto mladým lidem chybí vzory, zkušenosti, mívají problémy v komunikaci, často jsou pro ně různé standardní životní situace hůře řešitelné. Všechny tyto hendikepy se promítají i do hledání a udržení si nového zaměstnání, kde na ně čekají naprosto nové situace. V mnoha případech je velkou výzvou i samotný pohovor. Pomoci na startu jim má nový projekt To dáš!, který vznikl v rámci mezinárodní strategie Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Projekt To dáš! podporuje sebevědomí a sebehodnotu mladých znevýhodněných lidí pořádáním motivačních workshopů, zvyšováním potřebných znalostí a především funguje jako sociální personální agentura. Díky projektu To dáš! získávají znalosti, dovednosti, pomoc a také návod na to, jak uspět na pracovním trhu.

více zde

vydáno 30. 5. 2017

Nadace Terezy Maxové dětem za podpory společnosti ŠKODA AUTO představuje výsledky specializovaného vzdělávacího výzkumu v dětských domovec

Jaký je aktuální stav v dětských domovech s podporou vzdělání? Jaké jsou jeho bariéry? Kolik procent dětí studuje speciální základní školu, střední školu či vysokou? S čím se potýkají a co potřebují? Tyto a další dotazy byly součástí specializovaného výzkumu, který realizovala Nadace Terezy Maxové dětem v rámci projektu „ROZJEDU TO!“, ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd a za podpory společnosti ŠKODA AUTO, do výzkumu se zapojilo 63 dětských domovů, v nichž je aktuálně umístěno 1880 dětí.

více zde

vydáno 11. 10. 2016

Sedmnáctý Jarmark OnaDnes.cz získal pro charitu téměř 110 tisíc korun

Jarmark OnaDnes.cz pořádala v sobotu redakce spolu Nadací Terezy Maxové dětem, Nadací Agrofert a s generálním partnerem - bankou ING. Kromě bezmála sedmi set prodávajících přilákala akce na čtyři tisíce návštěvníků. Celkem se podařilo vybrat 109 780 Kč a výtěžek pomůže osmnáctiletému Petrovi, jehož příběh vybrala Nadace Terezy Maxové dětem.

více zde

vydáno 8. 8. 2016

STARLITE GALA HUMANITARIAN AWARD z rukou Antonia Banderase převzala Tereza Maxová

Zakladatelka a patronka nadace, paní Tereza Maxová, převzala v sobotu 6. srpna 2016 ve španělské Marbelle ocenění za dlouhodobou charitativní práci pro opuštěné a znevýhodněné děti. Cena byla udělena v rámci Starlite Gala a Tereze ji předal herec Antonio Banderas, jeden ze zakladatelů a hostitelů této charitativní společenské události. Tereza Maxová byla oceněna v mezinárodní kategorii významných osobností, které dlouhodobě podporují charitativní programy pro děti.

více zde

vydáno 15. 5. 2016

Anna Geislerová a Jitka Schneiderová oslavily s Nadací Terezy Maxové dětem Mezinárodní den rodiny dobrým skutkem

Neděle 15. května je dnem, který celosvětově patří rodinám, slaví se totiž Mezinárodní den rodiny. Na tento den připravila Nadace Terezy Maxové dětem akci v rámci projektu MADE BY, která má za cíl podpořit matky v pěti azylových domech. Kmotrami akce se staly známé herečky, které nadaci nepodpořily poprvé - Jitka Schneiderová a Anna Geislerová.

více zde

vydáno 23. 3. 2016

Výtěžek benefičního večera magazínu Proč ne?! podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem částkou 1 250 000 českých korun

Nedělní večer 20. března 2016, který byl vyvrcholením přehlídkové části pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week F/W16, si vzal za cíl podpořit dobrou věc. Po závěrečné módní přehlídce, jenž patřila mezinárodnímu výměnnému programu a tudíž vítězce talentové soutěže madridského módního týdne, Ele Fidalgo, proběhla ve strahovských ateliérech charitativní dražba pod taktovkou magazínu Proč ne?!

více zde

vydáno 9. 3. 2016

Společnost Dimension Data na kole ujela 10 000 Euro pro Nadaci Terezy Maxové dětem

Charitativní aktivity jsou nedílnou součástí společnosti Dimension Data, a to jak v mateřské zemi – Jižní Africe – tak i v lokálních zemích, včetně České republiky. Její charitativní program „Heads, Hearts and Hands“ (Hlavy, srdce, ruce) pomáhá po celém světě a zaměřuje se především na podporu mladých lidí a dětí. Mezi její záslužné činnosti patří například sběr použitých kol pro africké děti, které tak mohou každý den překonávat desítky kilometrů na cestě do a ze školy mnohem rychleji a pohodlněji.

více zde

vydáno 1. 3. 2016

Projekt Made By dává matkám v azylových domech šanci se opět postavit na vlastní nohy

Služby azylových domů vyhledá každý rok stále více matek s dětmi, které se dostaly do velmi tíživé životní situace. Pomoc šitou na míru těmto ženám už třetím rokem nabízí projekt Made By. Dává jim nejen vzdělání v oblasti finanční gramotnosti, ale pomáhá jim také zvýšit šance na uplatnění se na trhu práce. Nově se projekt rozšiřuje do dalších tří azylových domů v České republice. Celkem tedy probíhá v pěti azylových domech pro matky s dětmi.

více zde

vydáno 1. 3. 2016

Den otevřených dveří v azylových domech ústeckého kraje

Při příležitosti Mezinárodního dne žen se na jeden den otevřou dveře azylových domů pro ženy a matky s dětmi v Oseku u Duchcova, Lovosicích, Teplicích a Roudnici nad Labem. Každý, kdo tento den přijde, bude moci podpořit ubytované maminky. V Roudnici se navíc můžete zúčastnit besedy na téma Finance a uplatnění na trhu práce.

více zde

1 2 3 4 5   

Tisk > Tiskové zprávy

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter