Tiskové zprávy

vydáno 8. 1. 2018

Maminky na útěku: příběhy z azylových domů

Maminky, které se i se svými dětmi dostanou do azylových domů, utíkají z komplikovaných situací většinou velmi narychlo. Sbalí si jen několik nezbytných věcí, většinou pro děti, a hledají střechu nad hlavou. Útočiště nacházejí v azylových domech, které jim poskytnou přechodné bydliště. Podle statistické ročenky MPSV je V České republice 211 azylových domů, ve kterých hledalo v roce 2016 pomoc 1691 žen a 1777 dětí. V azylovém domě můžou zůstat jeden rok. Fotograf Tomáš Třeštík vyfotil věci, které mají maminky s sebou, když do azylového domu přijdou. Za vyfocenými věcmi se skrývají velmi smutné příběhy.

více zde

vydáno 8. 12. 2017

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového života a pro vstup na trh práce. Těmto mladým lidem chybí vzory, zkušenosti, mívají problémy v komunikaci, často jsou pro ně různé standardní životní situace hůře řešitelné. Všechny tyto hendikepy se promítají i do hledání a udržení si nového zaměstnání, kde na ně čekají naprosto nové situace. V mnoha případech je velkou výzvou i samotný pohovor. Pomoci na startu jim má nový projekt To dáš!, který vznikl v rámci mezinárodní strategie Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Projekt To dáš! podporuje sebevědomí a sebehodnotu mladých znevýhodněných lidí pořádáním motivačních workshopů, zvyšováním potřebných znalostí a především funguje jako sociální personální agentura. Díky projektu To dáš! získávají znalosti, dovednosti, pomoc a také návod na to, jak uspět na pracovním trhu.

více zde

vydáno 30. 5. 2017

Nadace Terezy Maxové dětem za podpory společnosti ŠKODA AUTO představuje výsledky specializovaného vzdělávacího výzkumu v dětských domovec

Jaký je aktuální stav v dětských domovech s podporou vzdělání? Jaké jsou jeho bariéry? Kolik procent dětí studuje speciální základní školu, střední školu či vysokou? S čím se potýkají a co potřebují? Tyto a další dotazy byly součástí specializovaného výzkumu, který realizovala Nadace Terezy Maxové dětem v rámci projektu „ROZJEDU TO!“, ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd a za podpory společnosti ŠKODA AUTO, do výzkumu se zapojilo 63 dětských domovů, v nichž je aktuálně umístěno 1880 dětí.

více zde

vydáno 11. 10. 2016

Sedmnáctý Jarmark OnaDnes.cz získal pro charitu téměř 110 tisíc korun

Jarmark OnaDnes.cz pořádala v sobotu redakce spolu Nadací Terezy Maxové dětem, Nadací Agrofert a s generálním partnerem - bankou ING. Kromě bezmála sedmi set prodávajících přilákala akce na čtyři tisíce návštěvníků. Celkem se podařilo vybrat 109 780 Kč a výtěžek pomůže osmnáctiletému Petrovi, jehož příběh vybrala Nadace Terezy Maxové dětem.

více zde

vydáno 8. 8. 2016

STARLITE GALA HUMANITARIAN AWARD z rukou Antonia Banderase převzala Tereza Maxová

Zakladatelka a patronka nadace, paní Tereza Maxová, převzala v sobotu 6. srpna 2016 ve španělské Marbelle ocenění za dlouhodobou charitativní práci pro opuštěné a znevýhodněné děti. Cena byla udělena v rámci Starlite Gala a Tereze ji předal herec Antonio Banderas, jeden ze zakladatelů a hostitelů této charitativní společenské události. Tereza Maxová byla oceněna v mezinárodní kategorii významných osobností, které dlouhodobě podporují charitativní programy pro děti.

více zde

vydáno 15. 5. 2016

Anna Geislerová a Jitka Schneiderová oslavily s Nadací Terezy Maxové dětem Mezinárodní den rodiny dobrým skutkem

Neděle 15. května je dnem, který celosvětově patří rodinám, slaví se totiž Mezinárodní den rodiny. Na tento den připravila Nadace Terezy Maxové dětem akci v rámci projektu MADE BY, která má za cíl podpořit matky v pěti azylových domech. Kmotrami akce se staly známé herečky, které nadaci nepodpořily poprvé - Jitka Schneiderová a Anna Geislerová.

více zde

vydáno 23. 3. 2016

Výtěžek benefičního večera magazínu Proč ne?! podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem částkou 1 250 000 českých korun

Nedělní večer 20. března 2016, který byl vyvrcholením přehlídkové části pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week F/W16, si vzal za cíl podpořit dobrou věc. Po závěrečné módní přehlídce, jenž patřila mezinárodnímu výměnnému programu a tudíž vítězce talentové soutěže madridského módního týdne, Ele Fidalgo, proběhla ve strahovských ateliérech charitativní dražba pod taktovkou magazínu Proč ne?!

více zde

vydáno 9. 3. 2016

Společnost Dimension Data na kole ujela 10 000 Euro pro Nadaci Terezy Maxové dětem

Charitativní aktivity jsou nedílnou součástí společnosti Dimension Data, a to jak v mateřské zemi – Jižní Africe – tak i v lokálních zemích, včetně České republiky. Její charitativní program „Heads, Hearts and Hands“ (Hlavy, srdce, ruce) pomáhá po celém světě a zaměřuje se především na podporu mladých lidí a dětí. Mezi její záslužné činnosti patří například sběr použitých kol pro africké děti, které tak mohou každý den překonávat desítky kilometrů na cestě do a ze školy mnohem rychleji a pohodlněji.

více zde

vydáno 1. 3. 2016

Projekt Made By dává matkám v azylových domech šanci se opět postavit na vlastní nohy

Služby azylových domů vyhledá každý rok stále více matek s dětmi, které se dostaly do velmi tíživé životní situace. Pomoc šitou na míru těmto ženám už třetím rokem nabízí projekt Made By. Dává jim nejen vzdělání v oblasti finanční gramotnosti, ale pomáhá jim také zvýšit šance na uplatnění se na trhu práce. Nově se projekt rozšiřuje do dalších tří azylových domů v České republice. Celkem tedy probíhá v pěti azylových domech pro matky s dětmi.

více zde

vydáno 1. 3. 2016

Den otevřených dveří v azylových domech ústeckého kraje

Při příležitosti Mezinárodního dne žen se na jeden den otevřou dveře azylových domů pro ženy a matky s dětmi v Oseku u Duchcova, Lovosicích, Teplicích a Roudnici nad Labem. Každý, kdo tento den přijde, bude moci podpořit ubytované maminky. V Roudnici se navíc můžete zúčastnit besedy na téma Finance a uplatnění na trhu práce.

více zde

vydáno 1. 3. 2016

Den otevřených dveří v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi ve Vsetíně

Při příležitosti Mezinárodního dne žen se na jeden den otevřou dveře místního azylového domu pro matky s dětmi. Každý, kdo tento den přijde, bude moci podpořit ubytované maminky.

více zde

vydáno 11. 1. 2016

Medvídek Teribear hledá hrdiny: Vašich pět minut pomůže dětem z dětských domovů

V pondělí 11. 1. 2016 přesně v 11 hodin a 11 minut se na serveru Novinky.cz spustí první reklama, která pomáhá. Hrdinou se stane každý, kdo ji kliknutím aktivuje a věnuje pět minut svého času na dosažení jednoho tisíce kliků. Tím zajistí 50 korun pro medvídka Teribear. Cílem této unikátní akce je získat co největší množství kliků, které budou proměněny na peníze. Ty Nadace Terezy Maxové dětem použije na dobrou věc a pomůže potřebným dětem ve vzdělání a rozvoji. Garantem akce je společnost Seznam.cz a patronem se stala ING Bank.

více zde

vydáno 22. 10. 2015

Třetího ročníku turnaje Ruku na to se zúčastnilo 130 dětí z dětských domovů i dětí zaměstnanců ING Bank

V Beachklubu Ládví se začátkem října uskutečnil už třetí ročník turnaje v přehazované nazvaného Ruku na to, jehož patronem je ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem. V 31 týmech soutěžilo 130 dětí rozdělených do dvou věkových kategorií. Kromě přehazované si mohly zpříjemnit odpoledne v logickém koutku nebo u finančního kvízu, nechat si udělat tetování airbrushem nebo si opéct buřty. O organizaci akce se již tradičně postarali dobrovolníci z ING Bank ve spolupráci s týmem Nadace Terezy Maxové dětem, kteří připravili občerstvení, plnili úlohu rozhodčích a provázeli doprovodným herním programem. Nejúspěšnější týmy z obou kategorií získaly medaile a věcné dárky.

více zde

vydáno 14. 10. 2015

Dobročinný Vánoční bazar v DUŠNÍ 3 již podruhé

Již podruhé pražský butik DUŠNÍ 3 podpoří v předvánočním období dobrou věc. První adventní víkend bude i letos patřit dobročinnému Vánočnímu bazaru, který nabídne dámskou módu a doplňky světových značek za outletové ceny. Každý nákup zároveň přispěje na projekt „MADE BY“ Nadace Terezy Maxové dětem, který pomáhá ženám v azylových domech. Vánoční bazar bude otevřen od 27. do 29. listopadu.

více zde

vydáno 3. 9. 2015

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem pomohl za deset let stovkám příběhů dopsat šťastný konec

ING Bank v České republice navázala v roce 2005 spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem (NTMd) a založila ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, který funguje na bázi generálního partnerství. Za dekádu intenzivní spolupráce fond podpořil částkou 19 milionů korun více než devět set projektů a pomohl tak dětem v dětských domovech nebo pěstounských rodinách ke zkvalitnění jejich vzdělání, rozvoji talentu a plnohodnotné náplni volného času. Kromě finanční pomoci pro děti z dětských domovů každoročně organizuje řadu dobrovolnických akcí za aktivní podpory a účasti zaměstnanců banky. ING Bank je jedním z partn

více zde

1 2 3 4 5   

Tisk > Tiskové zprávy

RENOMIA, a.s. Travelport - GalileoAccentureING
česká verzeenglish versionfacebooktwitter