Novinky

DOMEQ ACADEMY

Vloženo 12. 7. 2018

Domeq Academy je nová iniciativa, která vznikla díky synergickému propojení dvou z našich projektů – To dáš! a Comenius.

Celý článek

Poděkování firmě Johnson & Johnson

Vloženo 10. 7. 2018

Srdečně děkujeme společnosti Johnson & Johnson , která nám pomáhá pomáhat! Díky finančnímu daru můžeme rovné tisícovce dětí ze základních škol a dětských domovů zdarma poskytnout snímací čipy na akci TERIBEAR hýbe Prahou 2018 a umožnit jim tak podpořit dobrou věc společně s námi.

Celý článek

Astrid a medvídek TERIBEAR společně pro děti

Vloženo 27. 6. 2018

Rádi bychom touto cestou poděkovali společnosti ASTRID za dar ve výši 716 320 Kč, který se vygeneroval z prodeje výrobků sluneční řady Astrid Sun a také Astrid balzámu na rty s označením loga Friends of Teribear.

Celý článek

Svět plný LEGO® kostek

Vloženo 22. 6. 2018

Ve středu 20. června jsme s dětmi z dětských domovů Krnsko, Býchory a Holice v rámci projektu Rozjedu to! absolvovali poslední exkurzi před prázdninami.

Celý článek

Poděkování pražským hotelům Hilton

Vloženo 14. 6. 2018

Rádi bychom touto cestou poděkovali pražským hotelům Hilton za dlouhodobou spolupráci a podporu! V pondělí 11.6. jsme v rámci Hilton party, která se nesla v duchu Broadway Musical Night převzali šek na částku 100 000 Kč, která poputuje na pomoc mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech či náhradní rodinné péči formou financování vzdělávání a dalších aktivit vedoucích k lepšímu pracovnímu uplatnění (řidičské průkazy, jazykové kurzy apod.) Děkujeme mnohokrát!

Celý článek

Vaše osobní údaje jsou s námi v bezpečí

Vloženo 4. 6. 2018

Své povinnosti správce osobních údajů bereme vážně, a proto jsme přijali nové zásady zpracování osobních údajů, ve kterých bychom Vám chtěli vysvětlit, jak s Vašimi osobními údaji zacházíme.

Celý článek

Charitativní snídaně ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 31. 5. 2018

Ve čtvrtek 31.5. se v prostorách ING Bank konala letošní první charitativní snídaně. Prodej dobrot, které připravili zaměstnanci banky vynesl částku 27 900 Kč. Tu ING Bank zdvojnásobí a celkový výtěžek ve výši 55 800 Kč poputuje mimo jiné na podporu volnočasových a vzdělávacích aktivit dětí, které vyrůstají v náhradní rodinné péči.

Celý článek

Emirates Golf Tournament - poděkování

Vloženo 31. 5. 2018

Rádi bychom touto cestou poděkovali za dlouhodobou podporu společnosti Emirates Czech Republic! Ve čtvrtek 31.5. jsme v rámci golfového turnaje v Berouně převzali šek na částku 38 500 Kč (jedná se o výtěžek z registračních poplatků od hráčů turnaje). Dar podpoří příběhy a projekty v rámci letošní akce Teribear hýbe Prahou.

Celý článek

Sbírka hradní stráže pomůže Pavlínce

Vloženo 30. 5. 2018

Hradní stráž - a náš dlouholetý dobrovolník Michal, který to celé zorganizoval - ví, že pomáhat je správné. I letos mezi sebou příslušníci Hradní stráže zorganizovali sbírku, která přinesla rekordních 28 694 Kč. Ty pomohou Pavlínce. Děkujeme!

Celý článek

Projekt ROZJEDU TO! slaví 5 let své existence

Vloženo 15. 5. 2018

Projekt ROZJEDU TO!, který vznikl v rámci partnerské spolupráce Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO, slaví v letošním roce 5 let své existence. Za tu dobu projekt efektivně pomohl 85 dětem a má 100% úspěšnost v počtu přijatých dětí na vybrané školy. 67,2% dětí si buď zlepšilo nebo udrželo stávající prospěch. Cílem projektu je účinně motivovat mládež ve věku 11 až 15 let umístěnou v dětských domovech ke vzdělání a rozvoji jejich osobního i profesního růstu. Podle výsledků průzkumu, který byl zpracovaný v loňském roce, téměř třetina dětí z dětských domovů navštěvuje speciální školy a dvě pětiny nedokončí středoškolské vzdělání. Právě to se projekt snaží změnit. Dalším cílem projektu je rozbít šablonovitý přístup k výběru povolání formou exkurzí do různých společností představující rozmanité profese.

Celý článek

Teribear opět rozhýbe Prahu a Mladou Boleslav!

Vloženo 15. 5. 2018

Máme velkou radost, že již čtvrtý ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM, se uskuteční od 6. 9. do 15. 9. 2018. Stejně jako v loňském roce, se bude i letos pomáhat na vrchu Vítkov poblíž Národního památníku. Akce se koná pod záštitou náměstka primátorky hl. m. Prahy pro dopravu, sport a volný čas, pana Petra Dolinka

Celý článek

Pozvánka na Burzu práce

Vloženo 4. 5. 2018

Rádi bychom touto cestou předali pozvání na Burzu práce, kterou připravujeme v rámci projektu To dáš!, jež si klade za cíl zprostředkovat práci či pracovní zkušenost znevýhodněným mladým lidem a vytváří podmínky, které jsou nezbytně nutné pro úspěšné hledání pracovního místa a udržení si zaměstnání.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz podpořil rodinu Šterbových

Vloženo 3. 5. 2018

V sobotu 28.4. se v Praze konal již dvacátý Jarmark OnaDnes.cz a máme velkou radost, že na pomoc dobré věci se podařilo vybrat necelých 800 tis Kč. Částka je složená z darů zaslaných na konto veřejné sbírky a z darů od partnerů Jarmarku.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 10. 4. 2018

Dnes jsme opět rozdávali radost! Grantová komise ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem složená se zaměstnanců ING Bank a nadace se dnes sešla v rámci 1. kola grantového řízení tohoto roku. Fond pomáhá dětem žijícím v náhradní rodinné péči nebo dětských domovech v rozvoji talentu, vzdělávání či kvalitní náplni volného času.

Celý článek

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem uplatnit se na pracovním trhu

Vloženo 28. 3. 2018

Projekt To dáš! byl odstartován na podzim roku 2017 s cílem pomáhat znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry a při vstupu na trh práce. V současné době je do projektu zapojeno 85 mladých lidí, kteří se díky němu mohli lépe připravit na pracovní pohovor, získali nabídky na zaměstnání nebo absolvovali brigády. Projekt funguje na principu sociální personální agentury a nabízí klientům i zaměstnavatelům odborné zázemí a spektrum návazné podpory. Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nebo mladé maminky, které odcházejí z azylových domů, mají často problém s hledáním nové práce, chybí jim zkušenosti, často mají problémy i ve zdánlivě běžných situacích. S tím jim právě projekt To dáš! pomáhá. Vznikl v rámci mezinárodní iniciativy Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter