Novinky

Astrid a medvídek TERIBEAR společně pro děti

Vloženo 28. 2. 2018

Koupí speciální limitované edice TERIBEAR Pečujícího balzámu na rty přispíváte 5 Kč Nadaci Terezy Maxové dětem a pomáháte tak společně s Astridem opuštěným dětem najít nový, šťastný domov.

Celý článek

V rámci projektu ROZJEDU TO! zažily děti z dětských domovů olympijskou atmosféru v Mall.cz Parku v Brně

Vloženo 23. 2. 2018

V rámci charitativního projektu ROZJEDU TO! Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO, který je určený na podporu vzdělání a rovných příležitostí pro děti z dětských domovů, bylo uspořádáno inspirativní olympijské odpoledne.

Celý článek

Megaton Fashion Show

Vloženo 20. 2. 2018

9. ročník soutěže o nejlepší hudební design podpořil nadaci. Ve čtvrtek 15.2. v prostorách Lucerna Music Baru proběhlo Megaton Fashion Show. Nadšené reakce vzbudilo vystoupení hudební a taneční skupiny BLACK & WHITE z dětského domova Dolní Lánov, kterým letos věnujeme výtěžek akce.

Celý článek

Teribear - výprodej produktů

Vloženo 19. 2. 2018

Děláme místo novým nápadům a výrobkům! Za zvýhodněnou cenu si právě teď můžete koupit poslední "zimní" kousky jako jsou čepice, šály, hrnek na čaj nebo medvědí sirup na předjarní rýmičku. Poj'dme do barev a pomáhejme spolu dětem.

Celý článek

RE/MAX Convention 2018

Vloženo 1. 2. 2018

V pátek 26. 1. se v prostorách Kongresového centra v Praze konalo další Česko - Slovenské RE/MAX Convention, kde jsme převzali šek na částku 127 000 Kč, která bude použita na pomoc potřebným.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 25. 1. 2018

Vážení grantoví žadatelé, rádi bychom Vás upozornili na grantové řízení v rámci ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, jež podporuje vzdělávání a volnočasové aktivity dětí vyrůstajících v dětských domovech a náhradní rodinné péči. První grantového kolo letošního roku proběhne 10.4.2018 s uzávěrkou příjmu žádostí do 22.2.2018.

Celý článek

Maminky na útěku: příběhy z azylových domů

Vloženo 11. 1. 2018

Maminky, které se i se svými dětmi dostanou do azylových domů, utíkají z komplikovaných situací většinou velmi narychlo. Sbalí si jen několik nezbytných věcí, většinou pro děti, a hledají střechu nad hlavou. Útočiště nacházejí v azylových domech, které jim poskytnou přechodné bydliště. Podle statistické ročenky MPSV je V České republice 211 azylových domů, ve kterých hledalo v roce 2016 pomoc 1691 žen a 1777 dětí. V azylovém domě můžou zůstat jeden rok.

Celý článek

Poděkování pražským hotelům Hilton

Vloženo 8. 1. 2018

Ve středu 20. 12. 2017 jsme v rámci vánočního charitativního koncertu pražských hotelů Hilton převzali šek na částku 51 000 Kč. Srdečně děkujeme nejen za finanční podporu, ale i za úžasnou vstřícnost a podanou ruku mladým lidem z dětských domovů, kteří hledají své první zaměstnání a pracovní zkušenosti.

Celý článek

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Vloženo 18. 12. 2017

Vážení přátelé, rádi bychom vám touto cestou popřáli krásné prožití vánočních svátků v kruhu svých nejbližších a jen to dobré do roku 2018. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na její pokračování. Váš tým Nadace Terezy Maxové dětem

Celý článek

Projekt To dáš!

Vloženo 8. 12. 2017

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového života a pro vstup na trh práce. Těmto mladým lidem chybí vzory, zkušenosti, mívají problémy v komunikaci, často jsou pro ně různé standardní životní situace hůře řešitelné. Všechny tyto hendikepy se promítají i do hledání a udržení si nového zaměstnání, kde na ně čekají naprosto nové situace. V mnoha případech je velkou výzvou i samotný pohovor. Pomoci na startu jim má nový projekt To dáš!, který vznikl v rámci mezinárodní strategie Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Celý článek

!Nová kontaktní adresa!

Vloženo 1. 12. 2017

Milí přátelé, rádi bychom Vás informovali o tom, že od 1. prosince máme novou kontaktní adresu: Lazarská Business Centre, Lazarská 13/8, 120 00 Praha 2. Pište nám prosím na tuto novou adresu. Telefonní čísla do kanceláře nadace se zatím nemění. Hlavní kontakt je: +420 257 474 529 . Adresa úředního sídla nadace zůstává stejná, tedy Jáchymova 26/2, 110 00 Praha 1. Těšíme se na viděnou!

Celý článek

Charitativní snídaně ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 28. 11. 2017

V úterý 28.11. se v prostorách ING Bank konala v tomto roce již druhá z pravidelných charitativních snídaní. Prodej dobrot, které připravili zaměstnanci banky vynesl částku 26 542 Kč. Tu ING Bank zdvojnásobí a celkový výtěžek 53 084 Kč poputuje na vzdělání dětem, které tragicky zratily rodiče, nebo dívence ze znevýhodněné rodiny.

Celý článek

MADE BY - sáčky

Vloženo 20. 11. 2017

Máme velkou radost z nové spolupráce s eshopem Zelená domácnost. Šetřete přírodu a dejte novou šanci maminkám z azylových domů! Tyhle hezké sáčky pro Vás s láskou ušily ženy z našeho projektu finanční gramotnosti MADE BY a Vy do nich můžete zabalit voňavý chleba nebo mikulášskou nadílku pro Vaše nejmenší.

Celý článek

Seminář v rámci projektu Rozjedu to!

Vloženo 10. 11. 2017

„Jak komunikovat s dětmi – Jak vést ke spolupráci“ V tomto duchu se nesl již druhý ze série seminářů pro vychovatele z dětských domovů, který proběhl ve středu 8. 11. v dětském domově Krnsko a opět pod vedením pana PhDr. Jana Vyhnálka. Jde o pokračování kurzu se zaměřením na techniky pedagogické komunikace, s jejichž pomocí je možné dosáhnout spolupráce dítěte na plnění každodenních drobných pravidel a úkolů. Základem byla praktická cvičení zaměřená na sebezkušenost a nácvik komunikačních modelů. Účastníci si procvičili techniky bezpečné a efektivní komunikace, které vedou k dosahování spolupráce se snížením rizika vzdoru a negativních pocitů na straně dítěte.

Celý článek

Slavnostní promoce

Vloženo 6. 11. 2017

Ve čtvrtek 2.11. se náš tým zúčastnil slavnostní promoce studentky Evy Ptáčkové. Máme velikou radost, že jsme Evu mohli doprovodit celým jejím studiem až k převzetí titulu inženýrky na ČVUT! Moc gratulujeme!!!!

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter