SLAVÍME 20 LET NADAČNÍ POMOCI

MGO-TMF-2012.jpg

6. 2. 2017

Od roku 1997 se Tereza Maxová a její nadační tým věnuje pomoci konkrétním dětem.A jak na začátky vzpomíná sama patronka nadace, Tereza Maxová?

"Psal se rok 1996. Stojím před Kojeneckým ústavem v Praze 4 - Krči a vůbec netuším, co mě za jeho branami čeká. Bílé chodby s vysokými stropy, pobíhající sestřičky v  nemocničních pláštích a ohlušující ticho v domě plném dětí... Za otevřenými dveřmi na mě hledí smutné oči dětí, které samy sedí v kovových postýlkách. Ten zážitek byl prvním impulsem k tomu, abych se snažila hledat cesty, jak pomoci těm nejzranitelnějším dětem, které se každý den bijí o ty nejdůležitější věci v životě – o milující náruč a své místo na zemi.

Měla jsem to štěstí, že se mi životě dostalo hodně lásky a pozornosti, a to především díky mé rodině, ale i díky mé práci. Snad i proto neumím přijmout a pochopit, proč jsou některé děti o tak zásadní a přirozený cit ochuzeny? Proč musí již brzy po narození trpět za nezodpovědnost dospělých?  Proč právě tyto děti musí namísto rodiny vyrůstat v ústavu? Tyto otázky mě pronásledovaly od prvního dne, kdy jsem vstoupila do kojeňáčku, a dodnes na ně hledám odpověď.

Nadace Terezy Maxové byla založena v roce 1997. Od té doby se snažíme pomáhat těm, kteří jsou bez vlastního přičinění odkázáni na pomoc dospělých. Díky letité osobní zkušenosti a všemu, co jsem na vlastní oči viděla, jsem vděčná za adresnou pomoc pro každé opuštěné dítě. Věřím, že naše cesta je správná. Budu velmi šťastná, když nás na ní budete i nadále doprovázet, a děkuji vám za vaši chuť pomáhat."

O nadaci > Novinky > SLAVÍME 20 LET NADAČNÍ POMOCI

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter