Novinky

Výsledky grantového řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 15. 4. 2020

Ve středu 15.4. proběhlo společné hlasování v rámci 1. kola grantového řízení ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, které mimo jiné reagovalo také na aktuální situaci s COVID-19.

Celý článek

Velikonoce pro ženy z azylových domů

Vloženo 14. 4. 2020

K příležitosti Velikonoc jsme poslali sváteční potravinové balíčky maminkám z pěti azylových domů v projektu MADE BY.

Celý článek

Veselé velikonoce s TERIBEARem!

Vloženo 9. 4. 2020

Milí přátelé, letos nás čekají netradiční Velikonoce, mnozí z nás se nebudou moci sejít se svými blízkými, někteří budou sami. I v této neobvyklé situaci si pojďme zkusit sváteční čas užít a najít v něm něco krásného a pozitivního - Velikonoce byly přece vždy dobou nových začátků. Užijte si sluníčka a všeho, co jaro přináší, opatrujte se - i na dálku si budeme blízko. Přejeme vám klidné Velikonoce a především hodně zdraví.

Celý článek

Projekt Comenius - počítače pro dětské domovy

Vloženo 1. 4. 2020

Společnost CTP Invest zajistila 70 notebooků pro výuku dětí, které teď nechodí do školy.

Celý článek

V nouzi poznáš přítele

Vloženo 30. 3. 2020

Co nám koronavir přinesl, je poznání, jak skvěle se lidé dokážou semknout a využít to, co umí, na pomoc druhým. Módní návrhář a dlouholetý fanoušek nadace Lukáš Lindner nám již věnoval téměř 500 roušek z vlastní dílny, díky nimž jsme mohli pomoci dětem ze 14 dětských domovů! A dalších 400 roušek je na cestě! Srdečně děkujeme Lukas Lindner Atelier i organizaci Dobrý skutek, z.s., která ze své sbírky nakoupila materiál.

Celý článek

Krizový fond pomoci

Vloženo 28. 3. 2020

I v době koronaviru nabízíme podporu rodinám, které se dostaly do těžké sociální situace – proto je tu nadační Krizový fond pomoci pro rodiny ohrožené odebráním dětí kvůli chudobě a finančním problémům. Z příspěvku je možné hradit např. nájemné, kauci či dluh za dodávky energií.

Celý článek

Omezený provoz v kanceláři nadace

Vloženo 27. 3. 2020

Rouškuje celé Česko a my s ním. Nadační tým funguje dál, přes karanténu a fyzickou vzdálenost vám chceme zůstat k dispozici, všem, kdo nás potřebují. Telefonicky vyřizujeme nezbytné záležitosti, komunikujeme s dětskými domovy i s azylovými domy. Telefonicky nás můžete kontaktovat na těchto číslech: www.nadaceterezymaxove.cz/kontakt/.

Celý článek

Bříza & Trubač nabízí bezplatnou “koronavirovou” právní pomoc klientům projektu To dáš!

Vloženo 19. 3. 2020

Současná vážná situace a vyhlášení nouzového stavu přináší řadu výzev a není vždy jednoduché zorientovat se ve stále se měnících krizových opatřeních. Advokátní kancelář Bříza & Trubač, jeden z partnerů nadace a projektu To dáš!, proto nabízí našim klientům (mladým lidem z dětských domovů, domovů na půli cesty a maminkám z azylových domů) bezplatné právní poradenství pro situace spojené s koronavirem.

Celý článek

Projekt "Made By" reaguje na současnou situaci

Vloženo 18. 3. 2020

Ani maminky a sociální pracovníci ve všech azylových domech zapojených v projektu Made By nepodceňují současnou situaci a místo vytváření tradičních projektových výrobků se pustili do hromadného šití roušek pro své okolí.

Celý článek

Megaton Fashion Show podpoří projekt Bojovat srdcem

Vloženo 9. 3. 2020

Představujeme vám úžasné děti z projektu Bojovat srdcem! Dětem sociálně vyloučeným nebo ohroženým nabízejí dobrovolníci v Brně aktivity v souboru, který kombinuje bojové umění s tancem, hudbou, zpěvem a akrobacií. Talentovaní malí tanečníci mají příležitost ukázat svou jedinečnost, už vyhráli řadu soutěží a vystupovali ve Slovenském národním divadle.

Celý článek

Co nám udělá největší radost?

Vloženo 9. 3. 2020

Co nám udělá největší radost? Taková krásná poděkování od dětí, které si díky nadační podpoře užijí něco speciálního (třeba prázdniny na lyžích), něčemu novému se naučí a vytvoří si krásné vzpomínky, které si člověk rád celý život připomíná. Naší práci to dává nový smysl. Potěšte se také - přejeme krásný začátek nového pracovního týdne.

Celý článek

Často se dotýkáte našich srdcí...

Vloženo 25. 2. 2020

Taky znáte ten pocit, že máte práci, která vás těší a naplňuje, ale po letech už mnoho pozitivního, co přináší, vnímáte spíš automaticky? Pod intenzitou zážitků, práce a všech příležitostí se zaměřujete primárně na to, co bezprostředně přichází a je třeba udělat, než byste se zastavili a vychutnali radost z výsledků?

Celý článek

Příběh studentky: Adriana

Vloženo 25. 2. 2020

Z pěstounské rodiny se dostala do dětského domova a jen těžko si tam zvykala. Místo hořkosti se však rozhodla pomáhat dětem se speciálními potřebami.

Celý článek

Děkujeme Misha/hair studio

Vloženo 7. 2. 2020

Pomoc a laskavý zájem může mít mnoho podob: Misha/hair studio využívá to, co umí nejlíp, aby podpořilo ženy z azylových domů v novém startu do života.

Celý článek

Dětství bez násilí

Vloženo 6. 2. 2020

Jsme rádi, že můžeme stát u vzniku tak výjimečného projektu, jakým je Dětství bez násilí. Díky němu bude odborná terapie pro děti z rodin ohrožených násilím nově dostupná i ve třech regionech České republiky. Děkujeme partnerovi projektu CTP Invest!

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter