Novinky

TERIBEAR rozhýbal celou republiku

Vloženo 5. 10. 2020

Šestý ročník charitativního happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO, je za námi. V letošním roce měl kvůli pandemii koronaviru zcela jinou podobu, účastníci happeningu se nemohli sejít na jednou místě, díky mobilní aplikaci ale vznikla virtuální komunita a zapojit se mohl každý, kdekoli a kdykoli. Každý zdolaný kilometr proměnili partneři akce v 10 korunovou konkrétní pomoc. Celkem se tak za 24 dnů, po které akce trvala díky 23 116 účastníkům připsalo na konto pomoci 10 000 000 korun! Výsledná částka pomůže například dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Charitativní happening pořádala již pošesté Nadace Terezy Maxové dětem.

Celý článek

Nespresso - charitativní edice kapesních nožů Rybička

Vloženo 17. 9. 2020

Máme velkou radost z opětovné podpory společnosti Nespresso, která i v letošním roce uvádí na trh limitovanou edici kapesního nože Rybička vyrobeného z recyklovaných hliníkových kapslí Nespresso. Výtěžek z prodeje ve výši 500 000 Kč poputuje na pomoc ženám s dětmi v azylových domech, aby mohly začít nový život.

Celý článek

HÝBEJTE SE S TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO

Vloženo 10. 9. 2020

Ve čtvrtek 10. září přesně v 10:10 hodin byl odstartován šestý ročník charitativního happeningu s názvem Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem

Celý článek

Výsledky malovací soutěžě “Kde chci být, až mi bude 20?“

Vloženo 14. 8. 2020

Děkujeme dětem z dětských domovů a náhradní rodinné péče, které se zapojily do výtvarné soutěže ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

Celý článek

Komu jsme pomohli z výtěžku Teribear hýbe Prahou 2019

Vloženo 4. 8. 2020

Milí přátelé, naše skvělá teribeaří parto, důvěra není jen slovo. Rádi bychom Vám proto detailně představili, jak se vyčerpal výtěžek akce TERIBEAR hýbe Prahou 2019 a kolik pomoci jsme díky Vám mohli doručit tam, kde bylo třeba.

Celý článek

Sbírka Hradní stráže

Vloženo 30. 7. 2020

Hradní stráž - a náš dlouholetý dobrovolník Michal, který to celé zorganizoval - mají srdce vždy na správném místě. Korona nekorona... i letos příslušníci Hradní stráže uspořádali sbírku a vybrali rekordních 54 432 Kč - na pomoc maminkám samoživitelkám. Děkujeme!

Celý článek

Poděkování podpořených studentů...

Vloženo 23. 7. 2020

"Děkuji Nadaci Maxové dětem za to, že mi věřila v dobách, kdy já sama sobě moc ne, a díky tomu mám po několika letech možnost dělat něco, co mě doopravdy naplňuje." To říká studentka Tereza, kterou podporujeme při studiu filmové akademie. Její příběh představil magazín City Life vydavatelství MAFRA.

Celý článek

RODINNÝ KALENDÁŘ TERIBEAR 2021

Vloženo 9. 7. 2020

Milá teribeaří rodino, již nyní můžete zakoupit velmi oblíbený rodinný plánovací kalendář na rok 2021 a nákupem podpořit znevýhodněné děti. Kalendář je dostupný na e-shopu našeho dodavatele na tomto odkazu: ZDE Děkujeme mnohokrát za podporu!

Celý článek

Nákupy OnaDnes

Vloženo 17. 6. 2020

Nákupy OnaDnes.cz jsou v plném proudu! A už tradičně nepůjde jen o parádní slevy a nakupování, ale také o dobrou věc. Díky spolupráci společnosti MAFRA budeme moci pomáhat maminkám z azylových domů v oblasti finanční gramotnosti a na cestě k stabilnímu domovu pro jejich děti. Buďte u toho! Slevové kupóny platné až do neděle najdete jako přílohu magazínů MF Dnes nebo na webu. Děkujeme! https://www.idnes.cz/onadnes/nakupy

Celý článek

TERIBEAR happening - jak to bude letos?

Vloženo 1. 6. 2020

Víme, že se těšíte na další ročník akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Už od září, kdy skončil pátý ročník, se nás ptáte, kdy a kde proběhne ten šestý? Bude to opět na Vítkově? Nebo na Letné? Všichni víme, že letošní rok nabral zcela jiný spád, než jsme čekali. A mnohé již nebude jako dřív. Ne nutně je to špatná zpráva. I my v nadaci jsme museli reagovat na nenadálou situaci a ze všech stran zvážit, jak dál s přípravami šestého ročníku. Aktuálně celý tým pracuje na plné obrátky, aby pomohl těm, kteří díky koronaviru řeší ještě složitější problémy než předtím. To, že se nás loni sešlo přes dvacet tisíc v Praze a více než tři tisíce v Mladé Boleslavi je pro nás obrovská radost, ale i zodpovědnost. Nikdo z nás netuší, jak bude svět vypadat v září. Přesto jsme se rozhodli dát myšlence novou podobu a uchovat možnost pomáhat společně pohybem.

Celý článek

Rozhovor s patronkou Terezou Maxovou

Vloženo 29. 5. 2020

"V této době epidemie se ukázala důležitost lidské sounáležitosti a také mnohdy přehlížená obětavost a pracovitost profesí ve školství a v sociálních službách," říká naše patronka Tereza Maxová v rozhovoru pro přílohu deníku Práva.

Celý článek

Projekt Rozjedu to! pomohl dětem během mimořádných opatření

Vloženo 26. 5. 2020

Děti vyrůstající v ústavní péči mají dlouhodobě slabší šanci na vzdělání a ztížené podmínky při výběru povolání. Koronavirová krize tyto nerovnosti jen potvrdila. Jsme rádi, že i za mimořádné situace pomáhal náš projekt Rozjedu to!, který realizujeme s partnerem ŠKODA AUTO. Cílem projektu je motivovat tyto děti ve věku 11–15 let ke vzdělání a osobnímu i profesnímu růstu. Aktuálně podporujeme celkem 43 dětí v 5 dětských domovech.

Celý článek

MEZINÁRODNÍ DEN RODINY

Vloženo 15. 5. 2020

Dnes si připomínáme MEZINÁRODNÍ DEN RODINY. Rádi bychom při té příležitosti poděkovali nestátním a neziskovým organizacím, které s velkým nasazením a odhodláním pomáhají každý den udržet a zachovat bezpečný domov pro děti.

Celý článek

Přejeme krásný máj!

Vloženo 1. 5. 2020

Vzdálenost je jenom zkouška, jak daleko láska dosáhne. Děkujeme vám za vaše dobrá srdce!

Celý článek

Speciální koronavirová pomoc za více než 3,6 mil Kč

Vloženo 27. 4. 2020

Průběh epidemie COVID-19 i její následky aktuálně trápí celou společnost. Nejinak tomu je v dětských domovech, sociálně slabých či náhradních rodinách. Dobrou zprávou je, že Nadace Terezy Maxové dětem mohla díky svým dárcům pružně zareagovat a rozdělit speciální koronavirovou pomoc za více než 3,6 mil Kč. Okamžitě pomohli zejména dlouhodobí partneři Nadace, jako například banka ING, která přispěla 2,7 mil Kč. Podpora byla distribuována po celé republice a byla směřována zejména do oblastí spojených s domácí výukou – jako úhrada nákladů na doučování, technické vybavení pro výuku a dále pak preventivní balíčky s vitamíny, dezinfekcí a rouškami.

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter