Novinky

Sbírka hradní stráže pomůže Pavlínce

Vloženo 30. 5. 2018

Hradní stráž - a náš dlouholetý dobrovolník Michal, který to celé zorganizoval - ví, že pomáhat je správné. I letos mezi sebou příslušníci Hradní stráže zorganizovali sbírku, která přinesla rekordních 28 694 Kč. Ty pomohou Pavlínce. Děkujeme!

Celý článek

Projekt ROZJEDU TO! slaví 5 let své existence

Vloženo 15. 5. 2018

Projekt ROZJEDU TO!, který vznikl v rámci partnerské spolupráce Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO, slaví v letošním roce 5 let své existence. Za tu dobu projekt efektivně pomohl 85 dětem a má 100% úspěšnost v počtu přijatých dětí na vybrané školy. 67,2% dětí si buď zlepšilo nebo udrželo stávající prospěch. Cílem projektu je účinně motivovat mládež ve věku 11 až 15 let umístěnou v dětských domovech ke vzdělání a rozvoji jejich osobního i profesního růstu. Podle výsledků průzkumu, který byl zpracovaný v loňském roce, téměř třetina dětí z dětských domovů navštěvuje speciální školy a dvě pětiny nedokončí středoškolské vzdělání. Právě to se projekt snaží změnit. Dalším cílem projektu je rozbít šablonovitý přístup k výběru povolání formou exkurzí do různých společností představující rozmanité profese.

Celý článek

Teribear opět rozhýbe Prahu a Mladou Boleslav!

Vloženo 15. 5. 2018

Máme velkou radost, že již čtvrtý ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM, se uskuteční od 6. 9. do 15. 9. 2018. Stejně jako v loňském roce, se bude i letos pomáhat na vrchu Vítkov poblíž Národního památníku. Akce se koná pod záštitou náměstka primátorky hl. m. Prahy pro dopravu, sport a volný čas, pana Petra Dolinka

Celý článek

Pozvánka na Burzu práce

Vloženo 4. 5. 2018

Rádi bychom touto cestou předali pozvání na Burzu práce, kterou připravujeme v rámci projektu To dáš!, jež si klade za cíl zprostředkovat práci či pracovní zkušenost znevýhodněným mladým lidem a vytváří podmínky, které jsou nezbytně nutné pro úspěšné hledání pracovního místa a udržení si zaměstnání.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz podpořil rodinu Šterbových

Vloženo 3. 5. 2018

V sobotu 28.4. se v Praze konal již dvacátý Jarmark OnaDnes.cz a máme velkou radost, že na pomoc dobré věci se podařilo vybrat necelých 800 tis Kč. Částka je složená z darů zaslaných na konto veřejné sbírky a z darů od partnerů Jarmarku.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 10. 4. 2018

Dnes jsme opět rozdávali radost! Grantová komise ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem složená se zaměstnanců ING Bank a nadace se dnes sešla v rámci 1. kola grantového řízení tohoto roku. Fond pomáhá dětem žijícím v náhradní rodinné péči nebo dětských domovech v rozvoji talentu, vzdělávání či kvalitní náplni volného času.

Celý článek

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem uplatnit se na pracovním trhu

Vloženo 28. 3. 2018

Projekt To dáš! byl odstartován na podzim roku 2017 s cílem pomáhat znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry a při vstupu na trh práce. V současné době je do projektu zapojeno 85 mladých lidí, kteří se díky němu mohli lépe připravit na pracovní pohovor, získali nabídky na zaměstnání nebo absolvovali brigády. Projekt funguje na principu sociální personální agentury a nabízí klientům i zaměstnavatelům odborné zázemí a spektrum návazné podpory. Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nebo mladé maminky, které odcházejí z azylových domů, mají často problém s hledáním nové práce, chybí jim zkušenosti, často mají problémy i ve zdánlivě běžných situacích. S tím jim právě projekt To dáš! pomáhá. Vznikl v rámci mezinárodní iniciativy Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Celý článek

Připomínáme si Den učitelů...

Vloženo 28. 3. 2018

Všem učitelům přejeme krásný sváteční den a ze srdce jim děkujeme za jejich důležitou a smysluplnou práci pro děti! V Nadaci Terezy Maxové dětem si uvědomujeme důležitost vzdělání, protože věříme v jeho sílu měnit dětské osudy. Proto je jednou z priorit naší činnosti a všemožně podporujeme vzdělání znevýhodněných dětí, například s projekty Rozjedu to! a Vzdělávací fond s partnerem ŠKODA AUTO.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz - sbírka pro Šterbovi

Vloženo 21. 3. 2018

Představujeme vám příběh pomoci, který společně podpoříme z charitativního výtěžku tradičního Jarmarku OnaDnes.cz, který se koná v sobotu 28.4. v Praze na Výstavišti. Souhra problémů, nemoci i nevhodných rozhodnutí přivedla rodinu Štěrbových do situace, kdy jim hrozí ztráta střechy nad hlavou a odebrání dětí do ústavní výchovy. Rodiče se snaží své závazky vyrovnat a společnými silami se dostat z nepříznivé situace, která je však nad jejich síly.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week a magazín PROČ NE?! podpoří nadaci částkou 1 750 000 Kč

Vloženo 19. 3. 2018

Sobotní večer 17. března 2018 byl slavnostní tečkou za prvním přehlídkovým dnem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a stejně jako ve dvou uplynulých letech byl věnován charitě.

Celý článek

Astrid a medvídek TERIBEAR společně pro děti

Vloženo 28. 2. 2018

Koupí speciální limitované edice TERIBEAR Pečujícího balzámu na rty přispíváte 5 Kč Nadaci Terezy Maxové dětem a pomáháte tak společně s Astridem opuštěným dětem najít nový, šťastný domov.

Celý článek

V rámci projektu ROZJEDU TO! zažily děti z dětských domovů olympijskou atmosféru v Mall.cz Parku v Brně

Vloženo 23. 2. 2018

V rámci charitativního projektu ROZJEDU TO! Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO, který je určený na podporu vzdělání a rovných příležitostí pro děti z dětských domovů, bylo uspořádáno inspirativní olympijské odpoledne.

Celý článek

Megaton Fashion Show

Vloženo 20. 2. 2018

9. ročník soutěže o nejlepší hudební design podpořil nadaci. Ve čtvrtek 15.2. v prostorách Lucerna Music Baru proběhlo Megaton Fashion Show. Nadšené reakce vzbudilo vystoupení hudební a taneční skupiny BLACK & WHITE z dětského domova Dolní Lánov, kterým letos věnujeme výtěžek akce.

Celý článek

Teribear - výprodej produktů

Vloženo 19. 2. 2018

Děláme místo novým nápadům a výrobkům! Za zvýhodněnou cenu si právě teď můžete koupit poslední "zimní" kousky jako jsou čepice, šály, hrnek na čaj nebo medvědí sirup na předjarní rýmičku. Poj'dme do barev a pomáhejme spolu dětem.

Celý článek

RE/MAX Convention 2018

Vloženo 1. 2. 2018

V pátek 26. 1. se v prostorách Kongresového centra v Praze konalo další Česko - Slovenské RE/MAX Convention, kde jsme převzali šek na částku 127 000 Kč, která bude použita na pomoc potřebným.

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter