Novinky

ŠKODA RAPID PRESENTS: FASHION FOR KIDS 2012– NEW BEGINNING

Vloženo 29. 11. 2012

Letošní, již osmý ročník exkluzivní charitativní módní přehlídky Nadace Terezy Maxové dětem s názvem ŠKODA RAPID PRESENTS: FASHION FOR KIDS 2012– NEW BEGINNING se uskutečnil 28. listopadu v pražském Obecním domě. Důvodem, proč tentokrát akce nesla podtitul „new beginning = nový začátek“, byla snaha přiblížit konkrétní osudy dětí či mladých lidí vyrůstajících v ústavní výchově. Pojícím elementem těchto osudů je „nový začátek“, který prožívají ve své etapě života, ať už se jedná o právě zahájené studium či vstup do samostatného života. Právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy věnuje Nadace Terezy Maxové zvýšený zájem, neboť se jedná o jednu z nejzranitelnějších skupin obyvatel. Dosavadní ročníky přehlídky Fashion for kids zajistily na pomoc dětem částku 33.000.000,- Kč. Ta bude letos opět významně navýšena.

Celý článek

Projekt Accenture Academy oceněn jako Společensky prospěšný projekt 2012

Vloženo 12. 11. 2012

Vážení přátelé, rádi vás bychom informovali, že v rámci galavečera vyhlášení výsledků cen TOP Odpovědná firma 2012, který proběhl 8.11 v České národní bance, získal ocenění "Společensky prospěšný projekt 2012" projekt Accenture Academy, který připravuje děti z dětských domovů na samostatný život.

Celý článek

Ukončení veřejné sbírky s názvem "Nadace Terezy Maxové dětem"

Vloženo 1. 11. 2012

Ke dni 31.10.2012 byla ukončena veřejná sbírka s názvem „Nadace Terezy Maxové dětem“, jež byla registrována pod číslem S-MHMP/901577/2009 a byly k ní přiřazeny bankovní účty 2102710424/2700 a 5835748001/5500. Celkový výtěžek sbírky oznámíme v co nejbližším možném termínu na těchto stránkách, po schválení vyúčtování Magistrátem hlavního města Prahy.

Celý článek

Společnost Tipsport podpořila vysokoškoláky

Vloženo 20. 10. 2012

Rádi bychom touto cestou srdečně poděkovali dlouhodobému partnerovi nadace, společnosti Tipsport a.s. Při příležitosti golfového turnaje Tipsport Cup na Konopišti, jsme v neděli, 14.10.2012 převzali finanční dar ve výši 88.000 Kč.

Celý článek

Zaměstnanci Orsay a děti v DD Mašťov se loučili s prázdninami

Vloženo 2. 10. 2012

Společnost Orsay si na doporučení Nadace Terezy Maxové vzala Dětský domov Mašťov pod patronát v roce 2010. Podporuje jej nejen finančně, ale i prostřednictvím materiálních darů a zážitků. Zaměstnanci v průběhu roku dobrovolně přispívají a nasbírané peníze poté putují právě do tohoto dětského domova na konkrétní věci, kterých se zde nedostává např. na ozdravné pobyty na horách či nákup sportovního vybavení. Nad rámec finančních příspěvků zaměstnanci jednou ročně pro děti připraví speciální den, určený jen jim. Nejinak tomu bylo i letos, kdy tento den připadl na 1. září, a proto se celá akce nesla v duchu rozlučky s prázdninami.

Celý článek

Nová kolekce kalendářů a diářů TERIBEAR 2013

Vloženo 1. 10. 2012

I v letošním roce připravila Nadace Terezy Maxové dětem ve spolupráci s partnery unikátní, charitativní kolekci TERIBEAR.

Celý článek

Patronka nadace převzala ocenění Významná česká žena ve světě

Vloženo 25. 9. 2012

Naše patronka, paní Tereza Maxová převzala v úterý 25.9.2012, prestižní krajanskou cenu Významná česká žena ve světě jako ocenění za svou dlouhodobou charitativní činnost. Ceny uděluje Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů a letos se rozdávaly teprve popáté od svého založení v roce 2003. V sídle Senátu převzaly toto významné ocenění spolu s Terezou také bojovnice za lidská práva Olga Hrubá, vědkyně Marie Majtánová a exilové aktivistky Libuše Paukertová-Leharová a Jiřina Šilhánová. Všem úžasným dámám srdečně gratulujeme!

Celý článek

Nová DMS kampaň v ulicích Prahy

Vloženo 24. 9. 2012

Milí přátelé, rádi bychom se s vámi podělili o naši novou DMS kampaň, kterou díky společnosti JC Decaux můžete v těchto dnech vidět na plakátech citylight v ulicích Prahy. Rádi bychom poděkovali také Marcelovi Gonzalez Ortiz, který kampaň pro nadaci zdarma nafotil.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz podpoří Františka ve studiu tance

Vloženo 10. 9. 2012

Již šestý Jarmark portálu OnaDnes.cz se uskutečnil v sobotu 8.9.2012 v prostorách Výstaviště Praha. Stejně jako minulé Jarmarky i tento byl věnován nejen módě a setkávání, ale také charitě. Tentokrát se vybíraly peníze na čtrnáctiletého Františka z Dětského domova Lipová u Šluknova, který se chce věnovat svému snu, jímž je tanec, a letos začíná studovat na pražské konzervatoři.

Celý článek

Zahájení spolupráce s Hotelem President

Vloženo 20. 8. 2012

Rádi bychom se podělili o aktuální novinku, a to zahájení spolupráce s pražským Hotelem President.

Celý článek

Děkujeme České Miss za opětovnou podporu

Vloženo 20. 8. 2012

Moc nás těší, že Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská a Česká Miss World 2012 Linda Bartošová podporují naši nadaci. Tady se pro vás nechaly vyfotit s taškami Teribear. Děkujeme!

Celý článek

Emirates Czech Republic opět podpořily nadaci

Vloženo 17. 8. 2012

Rádi bychom touto cestou poděkovali společnosti Emirates Czech Republic, která v rámci svých aktivit pravidelně podporuje naši nadaci.

Celý článek

Nejlepší fotografie přírody přinese výhru dětem z dětského domova nebo pěstounské rodiny

Vloženo 9. 7. 2012

Děti z dětských domovů a pěstounských rodin se mohou zapojit do letní fotografické soutěže ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem a vyhrát peněžitou odměnu. Tématem je příroda, a fotografie tak nesmí obsahovat záběry lidí. Každý domov nebo pěstounská rodina se může zapojit s jedním dílem.

Celý článek

Poděkování společnosti Reticulum, a. s.

Vloženo 2. 7. 2012

Rádi bychom touto cestou poděkovali společnosti Reticulum, a. s. za spolupráci, která započala již v roce 2011. Podstatou spolupráce je podpora mladých lidí z dětských domovů ve zdokonalení angličtiny. Stejně jako v loňském roce, tak i letos firma Reticulum, a. s. pošle dva mladé studenty do městečka Cheltenham ve Velké Británii na 3 – týdenní jazykový pobyt. Moc si této spolupráce vážíme a děkujeme! Tým Nadace Terezy Maxové dětem

Celý článek

Dětský den s Accenture

Vloženo 1. 6. 2012

Jako již tradičně uspořádala nadace ve spolupráci se společností Accenture a jejími zaměstnanci dětský den pro bezmála 90 dětí. Pro děti z dětských domovů Žatec, Dlažkovice a Husita Dubenec byl v Sokolovně v Průhonicích připraven bohatý program. Na jednotlivých stanovištích si děti pod vedením známých sportovců a dobrovolníků z Accenture mohly vyzkoušet různé aktivity z oblasti lakrosu, fotbalu či tance. Akce se zúčastnila i patronka nadace, paní Tereza Maxová, která na závěr akce děti odměnila opravdovými medailemi. Dětský den na téma "Sportovní hry" je jednou z řady charitativních aktivit, podporovaných společností Accenture. Děkujeme za krásné odpoledne.

Celý článek

předcházející   16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter