Novinky

Konference Ženy sobě - prezentace projektu "Made by"

Vloženo 15. 4. 2015

V rámci konference Ženy sobě, která se koná o víkendu 17.a 18. dubna v hotelu Clarion ve Vysočanech, budete mít příležitost zakoupit výrobky žen z azylového domu, které vznikly v rámci projektu finanční gramotnosti Made By. K dispozici jsou aktuálně přívěsky ve tvaru andělíčka a bačkory. Výtěžek z prodeje výrobků putuje zpět maminkám, které získají extra příjem např. na uhrazení kauce apod. tak, aby se mohly po opuštění azylového domu znovu postavit na vlastní nohy.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 2. 4. 2015

Vážení přátelé, rádi bychom Vás informovali, že v 1. kole grantového řízení v rámci ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem (www.ingnadace.cz), jsme podpořili celkem 65 žádostí v celkové výši 720.018,- Kč z toho: 38 žádostí pěstounských rodin 25 žádostí projektových žádostí organizací či zařízení ústavní výchovy 2 žádosti studentů

Celý článek

Poděkování dárci v rámci Plesu v Opeře

Vloženo 27. 3. 2015

V pátek 27.3 se patronka nadace, paní Tereza Maxová sešla s panem Nádvorníkem, který na únorovém Plesu v Opeře vydražil závodní kombinézu Miky Häkkinena za rovný milion korun. Vydražil také obraz, který při této příležitosti předala ředitelka aukční síně, paní Mária Gálová. Celkový výtěžek charitativní aukce ve výši 2 303 000 Kč pomůže studentům z dětských domovů s náklady na jejich vzdělání a též maminkám v Azylových domech. Srdečně děkujeme všem laskavým dražitelům!

Celý článek

Návštěva Střediska náhradní rodinné péče

Vloženo 24. 3. 2015

V úterý 24.3 navštívil nadační tým v čele s patronkou nadace Středisko náhradní rodinné péče. Už od roku 1994 se jeho pracovníci zabývají problematikou dětí, vyrůstajících mimo vlastní rodinu. My jsme rádi, že můžeme jejich činnost dlouhodobě podporovat např. v rámci projektu www.Adopce.com – který pomáhá předat ucelené informace o náhradní rodinné péči všem zájemcům o adopci a pěstounskou péči. Setkání bylo opravdu milé a bylo o čem si povídat. Více o činnosti střediska zde:www.nahradnirodina.cz/

Celý článek

Hlasování o nejlepší projekt 1. grantového kola ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 19. 3. 2015

Zapojte se do hlasování o nejlepší společensky prospěšný projekt neziskových organizací, dětských domovů a výchovných ústavů, zaměřený na podporu vzdělávání a volnočasových aktivit dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Projekt s největším počtem hlasů bude v rámci 1. grantového kola ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem podpořen.

Celý článek

Smarty DRINK podpořil dva studenty

Vloženo 17. 3. 2015

Srdečně děkujeme Smarty DRINK za laskavý dar 10.000,- Kč. Díky němu můžeme podpořit mladé lidi z pěstounských rodin v dalším vzdělání. Studentce gastronomie a cestovního ruchu Nikole přispějeme na barista kurs, studentovi gymnázia Matějovi pomůžeme uhradit notebook. A oběma jim do budoucna držíme všechny palce!

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz podpořil dvě maminky z azylového domu

Vloženo 16. 3. 2015

Děkujeme touto cestou všem, kteří se zúčastnili 14. Jarmarku OnaDnes.cz, který se konal v sobotu 14.3 na Výstavišti Praze. Díky celkovému výtěžku ve výši 104.024,- Kč máme možnost podpořit dvě maminky z azylového domu v Oseku, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Celý článek

Pozvání na Jarmark OnaDnes.cz

Vloženo 26. 2. 2015

Chystá se další Jarmark OnaDnes.cz, na který vás srdečně zveme! 14. března se na vás těšíme na pražském Výstavišti. A opět budeme nejenom nakupovat, ale i pomáhat. Charitativní výtěžek tentokrát pomůže dvěma maminkám z azylového domu postavit se opět na vlastní nohy. Jejich příběhy si přečtěte v článku.

Celý článek

Ples v Opeře vynesl fenomenální částku v rámci charitativní dražby

Vloženo 9. 2. 2015

Sobotní Ples v Opeře vynesl historicky rekordní částku v rámci charitativní dražby, ve které se mimo jiné vydražila kombinéza Miky Häkkinena za neuvěřitelných 1 mil Kč. Celkový výtěžek dražby ve výši 2 303 000 Kč poputuje na pomoc vysokoškolákům z dětských domovů a také maminkám v azylových domech. Srdečně děkujeme!

Celý článek

Společnost Visa Europe předala další šek na 150 000 Kč

Vloženo 5. 2. 2015

Ve čtvrtek 5.2 převzala patronka nadace, paní Tereza Maxová, šek ve výši 150 000 Kč, který věnovala společnost Visa Europe prostřednictvím akce Nákupy Ona Dnes společnosti MAFRA a.s Tato charitativní akce probíhá již třetím rokem. Vybraný obnos je určený na projekt pro zvýšení finanční gramotnosti matek v azylových domech. Na charitativní částku přispíval každý, kdo během podzimní akce Nákupy Ona Dnes, které byla Visa Europe generálním partnerem, platil kartou VISA. Šek předal manažer rozvoje trhu společnosti Visa Europe pan František Jungr. Děkujeme mnohokrát za dlouhodobou podporu, které si velmi vážíme!

Celý článek

Návštěva azylového domu ACORUS

Vloženo 5. 2. 2015

Ve čtvrtek 5. 2. navštívila patronka nadace, paní Tereza Maxová, azylový dům ACORUS, který pomáhá matkám s dětmi ohroženými domácím násilím. Nadace Terezy Maxové dětem podpořila o.s. ACORUS v rámci projektu "Tři pilíře", který má za cíl vybudovat inovativní systém práce s celou rodinou ohroženou domácím násilím. Principem je oddělená práce s původcem domácího násilí, osobou ohroženou a dítětem - svědkem domácího násilí (Tři pilíře). Tyto tři pilíře vytvoří pro dítě bezpečný most v bouři rozchodu rodičů v důsledku domácího násilí. K dosažení těchto cílů usiluje o.s. ACORUS o otevření centra komplexní pomoci Tři pilíře pro děti ohrožené domácím násilím. Dětem zde bude poskytována účinná pomoc, podpora, terapie i ochrana před další viktimizací. Jde o první nutný krok k fungování celého systému práce s ohroženou rodinou.

Celý článek

Poděkování společnosti RE/MAX Česká republika

Vloženo 23. 1. 2015

Rádi bychom touto cestou srdečně poděkovali společnosti RE/MAX Česká republika – realitní rádce , která nadaci pravidelně podporuje. Kromě nákupu firemních bačkor, které pro ně vyrobily ženy z projektu MADE BY, společnost rozjela také charitativní program Friends of Teribear.

Celý článek

Sbírka zaměstnanců společnosti Accenture

Vloženo 12. 1. 2015

Rádi bychom touto cestou poděkovali zaměstnancům společnosti Accenture za jejich štědrou pomoc závěrem roku. Vánoční sbírka vynesla úžasnou částku ve výši 91.600,- Kč, která podpoří mladé lidi v jejich rozvoji. Finanční podpora jim umožní další studium, které jim pomůže v lepším uplatnění na pracovním trhu – např. studium na střední odborné škole, účast v rekvalifikačních kurzech ( barmanský kurz, kurz modeláže nehtů aj.), úhradu řidičských průkazů.

Celý článek

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Vloženo 22. 12. 2014

Nadační tým, jeho spolupracovníci a dobrovolníci přejí vám všem krásné prožití vánočních svátků a jen to dobré do nového roku. Děkujeme za přízeň, kterou jste nám zachovali v tomto roce a těšíme se na spolupráci v tom následujícím!

Celý článek

Návštěva v učilišti ŠKODA AUTO

Vloženo 15. 12. 2014

Dnes jsme prožili úžasný den na návštěvě v učilišti ŠKODA AUTO a.s. Děti z dětských domovů rozjíždí svou kariéru díky projektu Rozjedu to!, který nadace realizuje právě s touto společností. Mladí lidé z ústavní péče mají při vstupu na trh práce podstatně horší pozici než jejich vrstevníci z úplných rodin, a proto je projekt motivuje ke studiu a pomáhá uplatnit svůj potenciál. Děkujeme za tuto příležitost!

Celý článek

předcházející   16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter