Novinky

Pozvánka na Burzu práce

Vloženo 4. 5. 2018

Rádi bychom touto cestou předali pozvání na Burzu práce, kterou připravujeme v rámci projektu To dáš!, jež si klade za cíl zprostředkovat práci či pracovní zkušenost znevýhodněným mladým lidem a vytváří podmínky, které jsou nezbytně nutné pro úspěšné hledání pracovního místa a udržení si zaměstnání.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz podpořil rodinu Šterbových

Vloženo 3. 5. 2018

V sobotu 28.4. se v Praze konal již dvacátý Jarmark OnaDnes.cz a máme velkou radost, že na pomoc dobré věci se podařilo vybrat necelých 800 tis Kč. Částka je složená z darů zaslaných na konto veřejné sbírky a z darů od partnerů Jarmarku.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 10. 4. 2018

Dnes jsme opět rozdávali radost! Grantová komise ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem složená se zaměstnanců ING Bank a nadace se dnes sešla v rámci 1. kola grantového řízení tohoto roku. Fond pomáhá dětem žijícím v náhradní rodinné péči nebo dětských domovech v rozvoji talentu, vzdělávání či kvalitní náplni volného času.

Celý článek

Projekt To dáš! pomáhá znevýhodněným lidem uplatnit se na pracovním trhu

Vloženo 28. 3. 2018

Projekt To dáš! byl odstartován na podzim roku 2017 s cílem pomáhat znevýhodněným lidem na startu pracovní kariéry a při vstupu na trh práce. V současné době je do projektu zapojeno 85 mladých lidí, kteří se díky němu mohli lépe připravit na pracovní pohovor, získali nabídky na zaměstnání nebo absolvovali brigády. Projekt funguje na principu sociální personální agentury a nabízí klientům i zaměstnavatelům odborné zázemí a spektrum návazné podpory. Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nebo mladé maminky, které odcházejí z azylových domů, mají často problém s hledáním nové práce, chybí jim zkušenosti, často mají problémy i ve zdánlivě běžných situacích. S tím jim právě projekt To dáš! pomáhá. Vznikl v rámci mezinárodní iniciativy Youth Empowered, kterou do České republiky ve spolupráci se strategickým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem, přináší společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Celý článek

Připomínáme si Den učitelů...

Vloženo 28. 3. 2018

Všem učitelům přejeme krásný sváteční den a ze srdce jim děkujeme za jejich důležitou a smysluplnou práci pro děti! V Nadaci Terezy Maxové dětem si uvědomujeme důležitost vzdělání, protože věříme v jeho sílu měnit dětské osudy. Proto je jednou z priorit naší činnosti a všemožně podporujeme vzdělání znevýhodněných dětí, například s projekty Rozjedu to! a Vzdělávací fond s partnerem ŠKODA AUTO.

Celý článek

Jarmark OnaDnes.cz - sbírka pro Šterbovi

Vloženo 21. 3. 2018

Představujeme vám příběh pomoci, který společně podpoříme z charitativního výtěžku tradičního Jarmarku OnaDnes.cz, který se koná v sobotu 28.4. v Praze na Výstavišti. Souhra problémů, nemoci i nevhodných rozhodnutí přivedla rodinu Štěrbových do situace, kdy jim hrozí ztráta střechy nad hlavou a odebrání dětí do ústavní výchovy. Rodiče se snaží své závazky vyrovnat a společnými silami se dostat z nepříznivé situace, která je však nad jejich síly.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week a magazín PROČ NE?! podpoří nadaci částkou 1 750 000 Kč

Vloženo 19. 3. 2018

Sobotní večer 17. března 2018 byl slavnostní tečkou za prvním přehlídkovým dnem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a stejně jako ve dvou uplynulých letech byl věnován charitě.

Celý článek

Astrid a medvídek TERIBEAR společně pro děti

Vloženo 28. 2. 2018

Koupí speciální limitované edice TERIBEAR Pečujícího balzámu na rty přispíváte 5 Kč Nadaci Terezy Maxové dětem a pomáháte tak společně s Astridem opuštěným dětem najít nový, šťastný domov.

Celý článek

V rámci projektu ROZJEDU TO! zažily děti z dětských domovů olympijskou atmosféru v Mall.cz Parku v Brně

Vloženo 23. 2. 2018

V rámci charitativního projektu ROZJEDU TO! Nadace Terezy Maxové dětem a ŠKODA AUTO, který je určený na podporu vzdělání a rovných příležitostí pro děti z dětských domovů, bylo uspořádáno inspirativní olympijské odpoledne.

Celý článek

Megaton Fashion Show

Vloženo 20. 2. 2018

9. ročník soutěže o nejlepší hudební design podpořil nadaci. Ve čtvrtek 15.2. v prostorách Lucerna Music Baru proběhlo Megaton Fashion Show. Nadšené reakce vzbudilo vystoupení hudební a taneční skupiny BLACK & WHITE z dětského domova Dolní Lánov, kterým letos věnujeme výtěžek akce.

Celý článek

Teribear - výprodej produktů

Vloženo 19. 2. 2018

Děláme místo novým nápadům a výrobkům! Za zvýhodněnou cenu si právě teď můžete koupit poslední "zimní" kousky jako jsou čepice, šály, hrnek na čaj nebo medvědí sirup na předjarní rýmičku. Poj'dme do barev a pomáhejme spolu dětem.

Celý článek

RE/MAX Convention 2018

Vloženo 1. 2. 2018

V pátek 26. 1. se v prostorách Kongresového centra v Praze konalo další Česko - Slovenské RE/MAX Convention, kde jsme převzali šek na částku 127 000 Kč, která bude použita na pomoc potřebným.

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 25. 1. 2018

Vážení grantoví žadatelé, rádi bychom Vás upozornili na grantové řízení v rámci ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, jež podporuje vzdělávání a volnočasové aktivity dětí vyrůstajících v dětských domovech a náhradní rodinné péči. První grantového kolo letošního roku proběhne 10.4.2018 s uzávěrkou příjmu žádostí do 22.2.2018.

Celý článek

Maminky na útěku: příběhy z azylových domů

Vloženo 11. 1. 2018

Maminky, které se i se svými dětmi dostanou do azylových domů, utíkají z komplikovaných situací většinou velmi narychlo. Sbalí si jen několik nezbytných věcí, většinou pro děti, a hledají střechu nad hlavou. Útočiště nacházejí v azylových domech, které jim poskytnou přechodné bydliště. Podle statistické ročenky MPSV je V České republice 211 azylových domů, ve kterých hledalo v roce 2016 pomoc 1691 žen a 1777 dětí. V azylovém domě můžou zůstat jeden rok.

Celý článek

Poděkování pražským hotelům Hilton

Vloženo 8. 1. 2018

Ve středu 20. 12. 2017 jsme v rámci vánočního charitativního koncertu pražských hotelů Hilton převzali šek na částku 51 000 Kč. Srdečně děkujeme nejen za finanční podporu, ale i za úžasnou vstřícnost a podanou ruku mladým lidem z dětských domovů, kteří hledají své první zaměstnání a pracovní zkušenosti.

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter