Novinky

Charitativní snídaně zaměstnanců Coca Cola

Vloženo 6. 12. 2018

Dobroty a dobro patří k sobě! Dnešní báječná charitativní snídaně s Coca-Cola HBC Česko a Slovensko přinesla 19 510 Kč, které pomohou studentům Lukášovi a Šárce v dalším vzdělávání. Mockrát děkujeme!

Celý článek

Mothers on the Run - Step for Change challenge

Vloženo 3. 12. 2018

Pohnuli jsme Evropským parlamentem! Máme velkou radost, že si europoslanci přišli prohlédnout naši výstavu Matky na útěku fotografa Tomáše Třeštíka, ale také přijali naši výzvu Step for Change. Na konci dvoudenní akce jsme převzali šek na 2000 Euro, které nasbírali svými kroky. Děkujeme europoslankyni Dita Charanzová za příležitost zvýšit povědomí o situaci maminek z azylových domů.

Celý článek

SVOBODA & WILLIAMS CUP 2018

Vloženo 26. 11. 2018

Rekordních 252 832 Kč se letos podařilo shromáždit v rámci SVOBODA & WILLIAMS CUPu! Výtěžek pomůže znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí. Srdečně děkujeme Svoboda & Williams a všem týmům charitativního futsalového turnaje. Loňský výtěžek jsme využili na podporu organizace HoSt Home Start ČR, která díky dobrovolníkům a terapeutům docházejícím přímo do rodin pomáhá vytvářet harmonické a bezpečné prostředí pro zdravý vývoj dětí.

Celý článek

ŠKODA AUTO Odpovědnou velkou firmou roku

Vloženo 22. 11. 2018

Gratulujeme! Cenu za aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání uděluje platforma Byznys pro společnost.

Celý článek

Dětský domov versus rodina: S čím vstupují mladí lidé do samostatného života?

Vloženo 15. 11. 2018

V jakém oboru si hledají zaměstnání mladí z dětských domovů? Proč častokrát nedokončí školu? Co je pro ně motivací k hledání práce? V kolika letech do práce nastupují? Co je pro ně v práci nejdůležitější? Jaké bariéry musí překonávat? Jak se liší od běžné populace? Aby šly výsledky porovnat, odpovídali na tyto a další otázky mladí lidé z dětských domovů (DD), ale také ti, kteří vyrostli v pěstounské péči (PP) či v běžné rodině. Specializovaný výzkum realizovala Nadace Terezy Maxové dětem a Coca-Cola HBC Česko a Slovensko v rámci projektu To dáš!. Výzkum zpracovala agentura Perfect Crowd. Do výzkumu se zapojilo 633 mladých lidí ve věku 18–35 let.

Celý článek

Charitativní snídaně ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 8. 11. 2018

Ve středu 7.11. proběhla v prostorách ING Bank letošní druhá, podzimní charitativní snídaně. Prodej dobrot, které připravili zaměstnanci banky vynesl částku 34 500 Kč. Tu ING Bank zdvojnásobí a celkový výtěžek ve výši 69 000 Kč podpoří doučování dětí, které vyrůstají v náhradní rodinné péči svých prarodičů a také cvičný byt pro mladé klienty z dětského domova Moravská Třebová, kteří se připravují na samostatný život.

Celý článek

Limitovaná edice ikonického kapesního nože Rybička

Vloženo 1. 11. 2018

Nespresso tímto projektem podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem.

Celý článek

Workshop plný počítačů

Vloženo 29. 10. 2018

Workshop uspořádala ŠKODA AUTO ve spolupráci s Czechitas pro děti z dětských domovů, zapojených do projektu Rozjedu to!

Celý článek

Ocenění Pro bono & CSR 2018 - projekt To dáš!

Vloženo 19. 10. 2018

K ocenění Pro bono & CSR 2018 gratulujeme advokátní kanceláři Bříza & Trubač, našim partnerům v unikátním projektu To dáš! Víme, jak složité je pro mladé lidi po odchodu z dětských domovů naučit se jednat s úřady, porozumět právním úkonům nebo pracovním smlouvám.

Celý článek

Nespresso - charitativní edice kapesních nožů

Vloženo 15. 10. 2018

Společnost Nespresso se spojila s designery z Olgoj Chorchoj studio a vznikla limitovaná série kapesních nožů Rybička z recyklovaných kávových kapslí. Výtěžek z prodeje ve 100% výši poputuje na pomoc ženám s dětmi v azylových domech, aby mohly začít nový život. Děkujeme mnohokrát!

Celý článek

Grantové řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 9. 10. 2018

Dnes jsme opět rozdávali radost! Grantová komise ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem složená se zaměstnanců ING Bank a nadace se dnes sešla v rámci 2. kola grantového řízení tohoto roku. Fond pomáhá dětem žijícím v náhradní rodinné péči nebo dětských domovech v rozvoji talentu, vzdělávání či kvalitní náplni volného času.

Celý článek

Charitativní bazar Bella Rose

Vloženo 27. 9. 2018

Výtěžek z charitativního bazaru Bella Rose, brněnského e-shopu s designovými a bytovými doplňky, už si našel cestu do spolku Janus! Krásná částka 54 657 Kč podpoří programy, které provádí mladé lidi z ústavní péče prvními kroky samostatného života. Tak hodně pěkných setkání a šťastných cest za svým snem. Děkujeme!!

Celý článek

TERIBEAR pohnul Prahou, více než 9,6 milionů korun pomůže dětem

Vloženo 17. 9. 2018

Čtvrtý ročník desetidenního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem, je za námi. Za deset dní přišlo na Vítkov 15 900 lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometrů (což je o 94 526 kilometrů více než v loňském roce) a připsali tak 9 624 375 Kč, které pomůžou dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Okruhů pomoci bylo celkem deset a bylo na každém, aby si zvolil, kam konkrétně pomoc poputuje. Každý kilometr proměnili partneři akce na 30 Kč.

Celý článek

Den dobra na druhou: pomáhalo se v Praze i v Mladé Boleslavi

Vloženo 12. 9. 2018

Ve středu, 12.9., se pomáhalo dokonce dvakrát! Uskutečnil se Den dobra na druhou, k charitativnímu okruhu na Vítkově se díky hlavnímu partnerovi ŠKODA AUTO na jeden den přidala i Mladá Boleslav. A lidi, kteří přišli svým pohybem aktivně pomáhat v Mladé Boleslavi, dohromady naběhali a nachodili za jediný den 25 572 kilometrů a dětským domovům tak pomohli částkou 555 000 korun!

Celý článek

Ocenění v rámci konference ISPCAN 2018

Vloženo 5. 9. 2018

Na mezinárodním kongresu ISPCAN 2018 Praha k prevenci násilí na dětech a zanedbávání dnes převzala naše patronka Tereza ocenění za přínos nadace k ochraně dětí.

Celý článek

předcházející   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter