Novinky

RODINNÝ KALENDÁŘ TERIBEAR 2021

Vloženo 9. 7. 2020

Milá teribeaří rodino, již nyní můžete zakoupit velmi oblíbený rodinný plánovací kalendář na rok 2021 a nákupem podpořit znevýhodněné děti. Kalendář je dostupný na e-shopu našeho dodavatele na tomto odkazu: ZDE Děkujeme mnohokrát za podporu!

Celý článek

Nákupy OnaDnes

Vloženo 17. 6. 2020

Nákupy OnaDnes.cz jsou v plném proudu! A už tradičně nepůjde jen o parádní slevy a nakupování, ale také o dobrou věc. Díky spolupráci společnosti MAFRA budeme moci pomáhat maminkám z azylových domů v oblasti finanční gramotnosti a na cestě k stabilnímu domovu pro jejich děti. Buďte u toho! Slevové kupóny platné až do neděle najdete jako přílohu magazínů MF Dnes nebo na webu. Děkujeme! https://www.idnes.cz/onadnes/nakupy

Celý článek

TERIBEAR happening - jak to bude letos?

Vloženo 1. 6. 2020

Víme, že se těšíte na další ročník akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Už od září, kdy skončil pátý ročník, se nás ptáte, kdy a kde proběhne ten šestý? Bude to opět na Vítkově? Nebo na Letné? Všichni víme, že letošní rok nabral zcela jiný spád, než jsme čekali. A mnohé již nebude jako dřív. Ne nutně je to špatná zpráva. I my v nadaci jsme museli reagovat na nenadálou situaci a ze všech stran zvážit, jak dál s přípravami šestého ročníku. Aktuálně celý tým pracuje na plné obrátky, aby pomohl těm, kteří díky koronaviru řeší ještě složitější problémy než předtím. To, že se nás loni sešlo přes dvacet tisíc v Praze a více než tři tisíce v Mladé Boleslavi je pro nás obrovská radost, ale i zodpovědnost. Nikdo z nás netuší, jak bude svět vypadat v září. Přesto jsme se rozhodli dát myšlence novou podobu a uchovat možnost pomáhat společně pohybem.

Celý článek

Rozhovor s patronkou Terezou Maxovou

Vloženo 29. 5. 2020

"V této době epidemie se ukázala důležitost lidské sounáležitosti a také mnohdy přehlížená obětavost a pracovitost profesí ve školství a v sociálních službách," říká naše patronka Tereza Maxová v rozhovoru pro přílohu deníku Práva.

Celý článek

Projekt Rozjedu to! pomohl dětem během mimořádných opatření

Vloženo 26. 5. 2020

Děti vyrůstající v ústavní péči mají dlouhodobě slabší šanci na vzdělání a ztížené podmínky při výběru povolání. Koronavirová krize tyto nerovnosti jen potvrdila. Jsme rádi, že i za mimořádné situace pomáhal náš projekt Rozjedu to!, který realizujeme s partnerem ŠKODA AUTO. Cílem projektu je motivovat tyto děti ve věku 11–15 let ke vzdělání a osobnímu i profesnímu růstu. Aktuálně podporujeme celkem 43 dětí v 5 dětských domovech.

Celý článek

MEZINÁRODNÍ DEN RODINY

Vloženo 15. 5. 2020

Dnes si připomínáme MEZINÁRODNÍ DEN RODINY. Rádi bychom při té příležitosti poděkovali nestátním a neziskovým organizacím, které s velkým nasazením a odhodláním pomáhají každý den udržet a zachovat bezpečný domov pro děti.

Celý článek

Přejeme krásný máj!

Vloženo 1. 5. 2020

Vzdálenost je jenom zkouška, jak daleko láska dosáhne. Děkujeme vám za vaše dobrá srdce!

Celý článek

Speciální koronavirová pomoc za více než 3,6 mil Kč

Vloženo 27. 4. 2020

Průběh epidemie COVID-19 i její následky aktuálně trápí celou společnost. Nejinak tomu je v dětských domovech, sociálně slabých či náhradních rodinách. Dobrou zprávou je, že Nadace Terezy Maxové dětem mohla díky svým dárcům pružně zareagovat a rozdělit speciální koronavirovou pomoc za více než 3,6 mil Kč. Okamžitě pomohli zejména dlouhodobí partneři Nadace, jako například banka ING, která přispěla 2,7 mil Kč. Podpora byla distribuována po celé republice a byla směřována zejména do oblastí spojených s domácí výukou – jako úhrada nákladů na doučování, technické vybavení pro výuku a dále pak preventivní balíčky s vitamíny, dezinfekcí a rouškami.

Celý článek

Výsledky grantového řízení ING Bank Fondu NTMd

Vloženo 15. 4. 2020

Ve středu 15.4. proběhlo společné hlasování v rámci 1. kola grantového řízení ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, které mimo jiné reagovalo také na aktuální situaci s COVID-19.

Celý článek

Velikonoce pro ženy z azylových domů

Vloženo 14. 4. 2020

K příležitosti Velikonoc jsme poslali sváteční potravinové balíčky maminkám z pěti azylových domů v projektu MADE BY.

Celý článek

Veselé velikonoce s TERIBEARem!

Vloženo 9. 4. 2020

Milí přátelé, letos nás čekají netradiční Velikonoce, mnozí z nás se nebudou moci sejít se svými blízkými, někteří budou sami. I v této neobvyklé situaci si pojďme zkusit sváteční čas užít a najít v něm něco krásného a pozitivního - Velikonoce byly přece vždy dobou nových začátků. Užijte si sluníčka a všeho, co jaro přináší, opatrujte se - i na dálku si budeme blízko. Přejeme vám klidné Velikonoce a především hodně zdraví.

Celý článek

Projekt Comenius - počítače pro dětské domovy

Vloženo 1. 4. 2020

Společnost CTP Invest zajistila 70 notebooků pro výuku dětí, které teď nechodí do školy.

Celý článek

V nouzi poznáš přítele

Vloženo 30. 3. 2020

Co nám koronavir přinesl, je poznání, jak skvěle se lidé dokážou semknout a využít to, co umí, na pomoc druhým. Módní návrhář a dlouholetý fanoušek nadace Lukáš Lindner nám již věnoval téměř 500 roušek z vlastní dílny, díky nimž jsme mohli pomoci dětem ze 14 dětských domovů! A dalších 400 roušek je na cestě! Srdečně děkujeme Lukas Lindner Atelier i organizaci Dobrý skutek, z.s., která ze své sbírky nakoupila materiál.

Celý článek

Krizový fond pomoci

Vloženo 28. 3. 2020

I v době koronaviru nabízíme podporu rodinám, které se dostaly do těžké sociální situace – proto je tu nadační Krizový fond pomoci pro rodiny ohrožené odebráním dětí kvůli chudobě a finančním problémům. Z příspěvku je možné hradit např. nájemné, kauci či dluh za dodávky energií.

Celý článek

Omezený provoz v kanceláři nadace

Vloženo 27. 3. 2020

Rouškuje celé Česko a my s ním. Nadační tým funguje dál, přes karanténu a fyzickou vzdálenost vám chceme zůstat k dispozici, všem, kdo nás potřebují. Telefonicky vyřizujeme nezbytné záležitosti, komunikujeme s dětskými domovy i s azylovými domy. Telefonicky nás můžete kontaktovat na těchto číslech: www.nadaceterezymaxove.cz/kontakt/.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   další

O nadaci > Novinky

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter