Jak to celé začalo

Slovo patronky

(ohlédnutí za minulostí)

Psal se rok 1996. Stojím před Kojeneckým ústavem v Praze 4 Krči, a vůbec netuším, co mě za jeho branami čeká. V duchu přemýšlím - jak se asi poperu se všemi emocemi, které ve mě vzbudí jednotlivé osudy opuštěných dětí, s nimiž se zde setkám? Jak to zvládnu?

Vždy jsem měla hodně lásky a pozornosti ve svém životě, a to jak díky své rodině, tak i díky profesi, kterou vykonávám. Snad i proto nechápu, proč jsou tyto děti o tak zásadní a přirozený cit ochuzeny? Proč musí již brzy po narození trpět za nezodpovědnost dospělých? Proč právě ony musí místo rodiny vyrůstat v ústavním zařízení? Jak jim nejlépe a nejefektivněji pomoci?

Tyto otázky mě pronásledovaly od prvního dne, kdy jsem vstoupila do kojeneckého ústavu a dodnes na ně stále hledám odpověď. Již tehdy jsem cítila, že mám tu možnost vnést pozitivní změnu do životů těch, kteří se dennodenně bijí o ty nejdůležitější věci v životě – o lásku a své místo na zemi. Všechny tyto myšlenky, cíle a přání se pak staly základním kamenem, na němž dnes stojí činnost mé nadace. Od roku 1996 se svým týmem snažíme být oporou těm, kteří jsou na pomoc dospělých bytostně odkázáni. Díky letité osobní zkušenosti a všemu, čím jsem si prošla a na vlastní oči viděla, cítím obrovský vděk za adresnou pomoc pro každé dítě.

Naplňovat naše charitativní poslání by však nebylo možné bez štědré a laskavé podpory našich dárců, podporovatelů, partnerů a dobrovolníků, kteří významně přispěli ke zlepšení osobních příběhů jednotlivých opuštěných dětí. Dovolte mi proto využít této příležitosti a z hloubi srdce poděkovat za veškerou snahu a konkrétní přínos, který posunul naše snažení o něco blíž k vytouženému cíli – k zajištění láskyplné rodinné péče pro každé dítě. Ušli jsme společně již pořádný kus cesty. Další máme teprve před sebou. Jsem však bytostně přesvědčena, že naše cesta vedoucí k naplněné poslání, je správná. Budu velmi šťastná, když nás na ní budete i nadále doprovázet.

S upřímným díky,

Tereza Maxová

O nadaci > Naše patronka > Jak to celé začalo

Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.CTP Invest, spol. s r.o.RENOMIA, a.s. Travelport - Galileo
česká verzeenglish versionfacebooktwitter